Za nami siódma runda Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackiej miejscowości Porec. Jak spisali się zawodnicy Polonii Wrocław?

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 11 numer startowy – bilans: 3,5 pkt.
W 7 rundzie Magda przegrała z inna Polką Katarzyną Pastuszko (39). Magda wpadła w znaną pułapkę debiutową – gambit słonia, którą zagrała jej rywalka. Mimo, że próbowała dzielnie się bronić, to po uderzeniu taktycznym na h2 – pozycja była już przegrana.
WSZYSTKIE WYNIKI

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 35 numer startowy – bilans: 3 pkt.
Ania wygrała z Shani Almog (58) z Izraela. Ania dominowała w czasie partii, zdobyła sporą przewagę materialną – 3 piony, niemniej w końcówce miała spore problemy z realizacją przewagi.
WSZYSTKIE WYNIKI

Marta Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 55 numer startowy – bilans: 2,5 pkt.
Marta zremisowała z Sarlote Iksteną (67) z Łotwy. Początkowo Marta miała przewagę na szachownicy, w końcówce oddała jednak piona i przeszła do trudnej pozycji, w której skutecznie obroniła remis.
WSZYSTKIE WYNIKI

Szymon Gumularz – grupa chłopców do lat 14 – 18 numer startowy – bilans: 5 pkt.
Szymon wygrał Fredrikiem Tor Kaasenem (39) z Norwegii. Szymon od początku miał przewagę na szachownicy – najpierw strategiczną, którą systematycznie powiększał, a następnie materialną. Ładna i efektywna partia naszego zawodnika.
WSZYSTKIE WYNIKI

Kacper Grela – grupa chłopców do lat 16 – 15 numer startowy – bilans: 4 pkt.
Kacper zremisował z Martinem Petrovem (35) z Bułgarii. Nasz zawodnik szybko wyrównał czarnymi, osiągnął nawet lekką przewagę, ale nie znalazł wygrywającego planu.
WSZYSTKIE WYNIKI

Aleksandra Dadełło – grupa dziewcząt do lat 18 – 26 numer startowy – bilans: 3,5 pkt.
Ola przegrała z Jitką Janską (9) z Czech. Ola dopuściła rywalkę do opanowania centrum swoimi pionami, których marsz wsparty aktywnymi gońcami okazał się nie do zatrzymania.
WSZYSTKIE WYNIKI