Wreszcie mieliśmy swój dzień na Mistrzostwach Europy w Chorwacji. W 8 rundzie wszyscy nasi zawodnicy wygrali swoje partie, prezentując momentami bardzo dobrą formę! Jeśli Szymon Gumularz wygra swoją partię w ostatniej rundzie, to ma szansę nawet na miejsce medalowe!

Przed 8 rundą nie obyło się bez konfliktów. Część ekip miała duże zastrzeżenia co do zachowania opiekunów niektórych drużyn. Polska ekipa również miała tutaj swoje uwagi. W związku z tym podjęto decyzję, że 8 i 9 runda zostanie rozegrana bez przebywania na sali gry kierowników reprezentacji. Jak się okazało, akurat zawodnikom Polonii ta zmiana okazał się bardzo pomocna…

Z innych reprezentantów Polski przed ostatnią rundą kilku zawodników ma szanse medalowe, największe będąca na drugim miejscu wśród juniorek Ewa Harazińska.

Wyniki zawodników Polonii w 8 rundzie:

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 11 numer startowy – bilans: 4,5 pkt.
W 8 rundzie Magda wygrała z Emą Lukac (nr 34) ze Słowenii. Magda doszła do w miarę równej końcówki wieżowej, którą rozgrywała jednak dużo aktywniej i pewnie ograła swoją rywalkę.
WSZYSTKIE WYNIKI

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 35 numer startowy – bilans: 4 pkt.
Ania wygrała z Tamarą Tasoshvili (41) z Gruzji. Bardzo dobra gra naszej zawodniczki ukazująca spory, drzemiący w niej potencjał. Ania grała aktywnie, widziała uderzenia taktyczne, ale również potrafiła dobrze reagować na groźby rywalki schodząc z kilku niebezpiecznych motywów i co najważniejsze – jak pokazała późniejsza analiza – jak najbardziej świadomie.
WSZYSTKIE WYNIKI

Marta Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 55 numer startowy – bilans: 3,5 pkt.
Marta wygrała z Hajnalką Palczert (32) z Węgier. Partia miała różny przebieg. Początkowo nasza zawodniczka została z częścią swoich figur na pozycjach startowych i to rywalka osiągnęła przewagę. Później jednak stopniowo Marta przejmowała inicjatywę na szachownicy wykonując serię dobrych ruchów.
WSZYSTKIE WYNIKI

Szymon Gumularz – grupa chłopców do lat 14 – 18 numer startowy – bilans: 6 pkt.
Szymon wygrał z Nikolozem Petriashvilim (25) z Gruzji. Szymon od początku dominował na szachownicy i bez większej historii pewnie ograł swojego rywala, który – jak sam przyznał Szymon po partii – bardzo szybko zniechęcił się i nie stawiał większego oporu.
WSZYSTKIE WYNIKI

Kacper Grela – grupa chłopców do lat 16 – 15 numer startowy – bilans: 5 pkt.
Kacper wygrał z Arno Sterckiem (32) z Belgii. Rywal próbował go zaskoczyć wybierając „boczny wariant bocznego wariantu”, Kacper zareagował jednak właściwie i beż większych problemów, i co najważniejsze szybko uzyskał znaczącą przewagę na szachownicy.
WSZYSTKIE WYNIKI

Aleksandra Dadełło – grupa dziewcząt do lat 18 – 26 numer startowy – bilans: 4,5 pkt.
Ola wygrała z Elise Bellaiche (7) z Francji. Ola żeby przejąć inicjatywę na szachownicy oddała w grze środkowej piona, ale rywalka wybroniła się z ataków naszej zawodniczki. Powstała końcówka hetmańska z lepszą pozycją Oli i w niedoczasie reprezentantka Francji wykonała kilka słabszych posunięć, co przesądziło o wyniku partii.
WSZYSTKIE WYNIKI