W dniu dzisiejszym rozgrywano dogrywkę w meczach w których dwie partie grane tempem klasycznym nie dały rozstrzygnięcia, który z zawodników awansuję do II rundy. Wśród zawodników, których czekały dodatkowe partie znajdował się Mateusz Bartel. Niestety zawodnik Polonii Wrocław przegrał po długiej walce mecz z Ormianinem Sargissianem i pożegnał się z Pucharem Świat.

Po dwóch partiach granych tempem klasycznym, które nie dały rozstrzygającego rezultatu przyszła kolej na dogrywkę. Wśród zawodników na których czekały dodatkowe zmagania znajdował się kapitan Polonii Wrocław Mateusz Bartel. Na początku Mateusz zremisował mini mecz z Sargissianem 1-1 grany tempem 25′ + 10″. W tym momencie zawodników czekał kolejny mini mecz złożony z dwóch partii, ale granych tempem 10′ + 10″. I tym razem mecz zakończył się wynikiem 1-1, jednakże po dwóch rezultatywnych partiach. W związku z wynikiem remisowym, po raz kolejny tempo gry uległo skróceniu i tak czas do namysłu wynosił 5′ + 3″. Mimo znacznego skrócenia czasu do namysłu zawodnicy zremisowali mini mecz 1-1. Ostatnim etapem, który już musiał wyłonić zwycięzce meczu był Armageddon, czyli pojedynek, w którym białe mają 5 minut i muszą wygrać, a czarne 4 minuty i wystarczy im remis. Z tym że, od 60 posunięcia zawodnicy będą dostawali 3 sekundy na każdy ruch. Mateusz wylosował białe i niestety partię zremisował, co oznaczało dla niego pożegnanie z Pucharem Świata w Baku.

Jedynym reprezentantem Polski na Pucharze Świata pozostał Radosław Wojtaszek, który jutro rozegra swoją pierwszą partię w rundzie II.

Partie grane tempem 25′ + 10″

Bartel Mateusz – Sargissian Gabriel (2679 elo) 1/2

Sargissian Gabriel (2679 elo) – Bartel Mateusz 1/2

Partie grane tempem 10′ + 10″

Sargissian Gabriel (2679 elo) – Bartel Mateusz 1-0

Bartel Mateusz – Sargissian Gabriel (2679 elo) 1-0

Partie grane tempem 5′ + 3″

Bartel Mateusz – Sargissian Gabriel (2679 elo) 1/2

Sargissian Gabriel (2679 elo) – Bartel Mateusz 1/2

Armageddon, czyli pojedynek, w którym białe mają 5 minut i muszą wygrać, a czarne 4 minuty i wystarczy im remis. Z tym że, od 60 posunięcia zawodnicy będą dostawali 3 sekundy na każdy ruch.

Bartel Mateusz – Sargissian Gabriel (2679 elo) 1/2 – partia zakończyła się remisem, co dało awans Ormianinowi.

1442150788

Partie Mateusza z dogrywki:

Strona Pucharu Świata TUTAJ

Drabinka Pucharu Świata TUTAJ

Fot. www.bakuworldcup2015.com