W chorwackiej miejscowości Porec dobiegły końca Mistrzostwa Europy Juniorów. Z sześciorga zawodników Polonii najlepiej spisał się Szymon Gumularz, który w grupie open do lat 14 zajął wysokie 8. miejsce.

Z licznej polskiej reprezentacji na podium stanęły dwie zawodniczki: Ewa Harazińska wywalczyła srebro dziewcząt U-18, a Julia Antolak zdobyła brąz dziewcząt U-16.

Wyniki zawodników Polonii w 9 rundzie:

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 11 numer startowy – bilans: 5 pkt. Miejsce: 19.
W 9 rundzie Magda zremisowała z Darią Uzintsevą (14) z Rosji. Magda cały czas miała przewagę w partii, ale nie udało jej się zamienić tej przewagi w jakiś konkret. Ostatecznie zremisowała w trochę lepszej dla siebie pozycji.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 35 numer startowy – bilans: 4 pkt. Miejsce: 52.
Ania przegrała z inna Polką Magdaleną Gaj (43). Nasza zawodniczka dosyć szybko przegrała swoją partię.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Marta Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 10 – 55 numer startowy – bilans: 4 pkt. Miejsce: 47.
Marta zresmiwaowała z Sarą Hamidovą (39) z Azerbejdżanu. Podział punktów nastąpił po ciężkiej walce.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Szymon Gumularz – grupa chłopców do lat 14 – 18 numer startowy – bilans: 6,5 pkt. Miejsce: 8.
Szymon zremisował z Timurem Fakhrutdinovem (11) z Rosji. Szymon toczył wyrównany pojedynek, przez całą partię starając się lepiej ustawić swoje figury. W końcu zawodnicy po powtórzeniach posunięć zgodzili się na remis.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Kacper Grela – grupa chłopców do lat 16 – 15 numer startowy – bilans: 5,5 pkt. Miejsce: 19.
Kacper zremisował z Nikolasem Theodorou (2) z Grecji. Kacper dobrze stanął po debiucie, zdobył jakość za piona, przeciwnik uzyskał jednak pewną rekompensatę pozycyjną. Nasz zawodnik poświęcił kolejnego pionka, żeby uaktywnić wieże, niemniej ostatecznie nie znalazł planu do wygrania partii.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Aleksandra Dadełło – grupa dziewcząt do lat 18 – 26 numer startowy – bilans: 4,5 pkt. Miejsce: 18.
Ola przegrała z Larą Janzelj (11) ze Słowenii. Ola zaatakowała rywalkę, osiągnęła dużą przewagę pozycyjną, a następnie materialną. Niestety, w cyklu 30 sekundowym podstawiła najpierw figurę, a potem więżę.
WSZYSTKIE WYNIKI