W greckiej miejscowości Porto Carras rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów, w których startują dwie zawodniczki Polonii Wrocław. Jak nasze szachistki spisały się w 1 rundzie?

 

W grupie 27 Polaków startujących na Mistrzostwach Świata Juniorów znajdują się dwie zawodniczki Polonii Wrocław. Zawody potrwają prawie dwa tygodnie, a w walce o medale uczestniczyć będzie prawie 1600 zawodników z 81 krajów!

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 13 numer startowy

Magda w pierwszej rundzie miała ciężką przeprawę z Bułgarką Hristova Ivelina (56 numer startowy). Wystarczy wspomnieć, że nasza zawodniczka skończyła swoją partię jako jedna z ostatnich. Po zaciętej walce w grze środkowej, obfitującej w błędy z obu stron, na szczęście dla naszej zawodniczki ten ostatni błąd przytrafił się zawodniczce z Bułgarii i Magda zgarnęła cały punkt.

Wyniki U-8

Mariola Woźniak – grupa dziewcząt do lat 18 – 9 numer startowy

Grająca czarnym kolorem Mariola pewnie pokonała w pierwszej rundzie swoją przeciwniczkę – Maratova Aniel (49 numer startowy). Mariola spokojnie, krok po kroku uzyskiwała lepszą pozycję.  W pewnym momencie gra nabrała ostrego charakteru, gdzie nasza zawodniczka lepiej wyczuwała niuansy taktyczne, ostatecznie wygrywając swoją pierwszą partię na mistrzostwach.

Wyniki U-18
Transmisja partii

Zdjęcie: www.chessdom.com