Po dobrym pierwszym dniu, kiedy obie nasze zawodniczki zwyciężyły w Mistrzostwach Świata Juniorów, tym razem w drugiej rundzie zarówno Magdalena Pawicka jak i Mariola Woźniak musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek.

Niestety zawodniczki Polonii Wrocław w 2 drugiej rundzie Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w Porto Carras (Grecja) poniosły porażki. Magdalena Pawicka czarnym kolorem przegrała z Amerykanką Behura Maya (40 numer startowy). Natomiast Mariola Woźniak białym kolorem poległa z zawodniczką z Indii WFM Mahalakshmi (32 numer startowy). Przed zawodniczkami jednak jeszcze sporo gry, ponieważ w mistrzostwach jest do rozegrania, aż 11 rund. Codzienną relację kierownika Polskiej ekipy – Pani Anny Harazińskiej wraz z innymi informacjami można znaleźć TUTAJ

Magdalena Pawicka – grupa dziewcząt do lat 8 – 13 numer startowy1 pkt z 2

W partii Magdy powstał ostry wariant Gambitu Evansa. Niestety grająca czarnym kolorem polonistka pogubiła się w grze środkowej, która powstała po gambicie i ostatecznie poniosła porażkę z Amerykanką Behura Maya (40 numer startowy).

22316221139_70e17360ee_c

Magdalena Pawicka, zdjęcie: http://www.wycc2015.org/

Wyniki U-8

Mariola Woźniak – grupa dziewcząt do lat 18 – 9 numer startowy – 1 pkt z 2

W partii Marioli od początku coś było nie tak. Nasza zawodniczka, grająca białym kolorem, już po debiucie uzyskała nieciekawą pozycję, co skrzętnie wykorzystała przeciwniczka Marioli – Hinduska WFM Mahalakshmi (32 numer startowy). Przebieg partii niestety był jednostronny, co skutkowało poddaniem partii przez Mariolę już po 23 posunięciach.

MMC3610

Mariola Woźniak, zdjęcie: http://photo.chessdom.com

Wyniki U-18

Transmisja partii