Po wczorajszym dniu przerwy do walki o kolejne punkty wrócili uczestnicy Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w Porto Carras. Z zawodniczek naszego klubu jedynie Mariola Woźniak zremisowała swoją partię, natomiast Magdalena Pawicka odniosła porażkę.

Dzień przerwy nie wpłynął pozytywnie na wynik Magdaleny Pawickiej, która wyraźnie się rozpędzała i po dwóch zwycięstwach z rzędu tym razem poniosła porażkę z zawodniczką z Malezji Chong Kai Ni Agnes. Tak o partii polonistki wypowiedział się trener Magdy, Tomasz Motyl: „Niestety. Debiut czarnymi w nudnej włoskiej z d3 remisowy, potem coraz większa przewaga Magdy, błąd w 19 ją tylko zmniejszył. W 21 (wiel)błąd poddał partię” (partia poniżej z komentarzem Tomasza Motyla). Tym samym Magda po 6 rundach ma 3 punkty i zajmuje 47 miejsce.

Druga z naszych zawodniczek Mariola Woźniak białym kolorem zremisowała partię z reprezentantką Czarnogóry Tijaną Blagojevic. Szkoda straconej „połówki”, tym bardziej, że Mariola przez całą partię miała dużą przewagę, ale niestety pozwoliła przeciwniczce na wyrównanie. Polonistka ma na swoim koncie 4,5 pkt i zajmuje 5 miejsce.

Przeciwniczki Magdy i Marioli w 7 rundzie

Grupa U-8 Magdalena Pawicka – Kaliakhmet Eldana (bez elo, Kazachstan)

Grupa U-18 Parpieva Nodirabegim (1901 elo, Uzbekistan) – Mariola Woźniak

Wyniki U-8

Wyniki U-18

Transmisja partii

Codzienną relację kierownika Polskiej ekipy – Pani Anny Harazińskiej wraz z innymi informacjami można znaleźć TUTAJ

Zdjęcie: Jacek Szustakowski