Od piątku do niedzieli we wrocławskim hotelu Novotel odbędzie się ostatni zjazd tegorocznej Ekstraligi, czyli Drużynowych Mistrzostw Polski, który zdecyduje o podziale medali. Czy VOTUM SA Polonia obroni złoto?

Po dwóch dotychczasowych zjazdach w klasyfikacji generalnej prowadzi Hetman Katowice, o jeden punkt przed Votum SA Polonią, ale oba zespoły zmierzą się ze sobą już w sobotę podczas ostatniego zjazdu. Oba też prawdopodobnie zagrają w najsilniejszych składach. W tej sytuacji faworytem będzie zespół z Katowic, który może pochwalić się wyższym rankingiem drużyny. Ale to Polonia broni złota i zagra w roli gospodarza, więc wszystko jest możliwe. Zanim jednak dwa najlepsze zespoły zagrają ze sobą w sobotę, w piątek wrocławianie zmierzą się z Rotmistrzem Grudziądz i to także nie będzie łatwy pojedynek. Liderem drużyny z Grudziądza jest reprezentujący Łotwę arcymistrz Igor Kovalenko, który w tym roku w rozgrywkach Ekstraligi nie przegrał jeszcze żadnej partii. Kiedy wrocławianie w piątkowe popołudnie będą walczyć z drużyną z Grudziądza, prowadzący zespół z Katowic także czeka trudna przeprawa z trzecim w tabeli Stilonem Gorzów Wlkp.

Ostatnia runda zostanie rozegrana w niedziele o godz. 10.00, a dekorację medalową zaplanowano na godz. 15.00. Wyniki na żywo można śledzić na stronie www.ligaszachowa.pl

Terminarz ostatniego zjazdu Ekstraligi:
7. runda – piątek, godz. 15.00
8. runda – sobota, godz. 15.00
9. runda – niedziela, godz. 10.00; dekoracja medalowa – godz. 15.00.

Więcej na www.ligaszachowa.pl