Z wyników zawodniczek naszego klubu możemy być tylko połowicznie zadowoleni. W 7 rundzie swoją partię wygrała Magdalena Pawicka, ale niestety druga z polonistek Mariola Woźniak poniosła porażkę.

Po porażce w poprzedniej rundzie Magdalena Pawicka w 7 rundzie pokonała białym kolorem reprezentantkę Kazachstanu Eldanę Kaliakhmet. Relacja trenera na temat partii polonistki: „W otwartej obronie sycylisjkiej (system scheveningen) Magda po 0-0-0 zaatakowała na skrzydle królewskim, gdzie poświęciła pionka za otwartą linię „h”. W aktywnej pozycji po wyrównanej walce w końcu Kazaszka oddała materiał i skapitulowała”. Magda po 7 rundach zgromadziła na swoim koncie 4 pkt i zajmuje 36 miejsce.

Niestety Mariola Woźniak poniosła drugą porażkę w turnieju z niżej notowaną zawodniczką z Uzbekistanu. Polonistka grająca czarnym kolorem uzyskała ciekawą grę w obronie sycylijskiej, ale w pewnym momencie wydaję się, że Mariola nie doceniła możliwości przeciwniczki i dostała gorszą pozycję. Z ruchu na ruch reprezentantka Uzbekistanu powiększała przewagę, co w efekcie przyniosło jej zwycięstwo. Mariola po 7 rundach ma 4,5 pkt i zajmuje 14 miejsce.

Przeciwniczki Magdy i Marioli w 8 rundzie:

Grupa U-8 Lin Angel (bez elo, Kanada) – Magdalena Pawicka

Grupa U-18 Mariola Woźniak – Fuskova Martina (2050 elo, Czechy)

Wyniki U-8

Wyniki U-18

Transmisja partii

Codzienną relację kierownika Polskiej ekipy – Pani Anny Harazińskiej wraz z innymi informacjami można znaleźć TUTAJ