Podczas rozgrywanych w Grecji Mistrzostw Świata Juniorów i tym razem możemy czuć połowiczną satysfakcję z wyników zawodniczek naszego klubu. Zwycięstwo na swoim koncie zanotowała Mariola Woźniak, ale tym razem przegrała Magdalena Pawicka.

Niestety swoją partię w 8 rundzie czarnym kolorem przegrała Magdalena Pawicka. A oto, co na ten temat miał do powiedzenia trener Magdy: „Dziś w wariancie 1.d4 d5 2. Sf3 Sf6 3. e3 e6 4.Gd3 c5 5.b3, Magda pogubiła się w grze środkowej, źle wymieniła figurki i nie udało się już nic ugrać z silnie grającą mistrzynią Kanady”. Magda po 8 rundach ma na swoim koncie 4 pkt i zajmuje 44 miejsce.

Przez większą część partii pozycja Marioli Woźniak oscylowała koło równości. Jednak poważny błąd przeciwniczki Marioli popełniony w 30 posunięciu skutkował wygraną naszej zawodniczki (partia poniżej). Po zwycięstwie w 8 rundzie Mariola ma na swoim koncie 5,5 pkt i jest na 7 miejscu.

Przeciwniczki Magdy i Marioli w 9 rundzie (wtorek godz. 15):

Grupa U-8 Magdalena Pawicka – Galymzhankyzy Dinasyl (bez elo, Kazachstan)

Grupa U-18 Harazinska Ewa (2087 elo, Polska) – Mariola Woźniak

Wyniki U-8

Wyniki U-18

Transmisja partii

Codzienną relację kierownika Polskiej ekipy – Pani Anny Harazińskiej wraz z innymi informacjami można znaleźć TUTAJ

Zdjęcie: Młodzieżowa Akademia Szachowa