Niestety w ostatniej rundzie Mistrzostw Świata Juniorów przegrała Mariola Woźniak, tym samym tracąc okazje do zdobycia medalu. Za to zwyciężyła Magdalena Pawicka, która miała piorunujący finisz rozgrywek!

Z 27 osobowej reprezentacji Polski medal Mistrzostw Świata Juniorów wywalczyli: Bartosz Fiszer w grupie chłopców do lat 8 – brąz, Alicja Śliwicka w grupie dziewcząt do lat 14 – srebro. Gratulujemy!

W ostatniej rundzie Mistrzostw Świata Juniorów, trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Magdalena Pawicka, startująca w grupie dziewcząt do lat 8 (partia z ładnym motywem poniżej). Magda zakończyła Mistrzostwa mając na swoim koncie 7 pkt z 11, zajmując 21 miejsce. Opiekunem Magdy był Tomasz Motyl.

10 - 2

Magda (U-08) na mistrzostwach zdobył 7 pkt i zajęła 21 miejsce, zdjęcie: Anna Harazińska

Druga ze startujących na Mistrzostwach Świata polonistek Mariola Woźniak, miała jeszcze szanse na zajęcie miejsca medalowego, ale koniecznym warunkiem było wygranie partii. Niestety Mariola stawiając wszystko na jedną kartę partię przegrała i musiała się pogodzić, z tym, że nie zdobędzie medalu Mistrzostw Świata Juniorów. Polonistka z 7 pkt skończyła zawody na 10 miejscu

22169478583_929f5d04d8

Mariola (U-18) na mistrzostwach zdobyła 7 pkt i zajęła 10 miejsce, zdjęcie: http://www.wycc2015.org/

Wyniki U-8

Wyniki U-18

Transmisja partii

Strona turnieju

Codzienną relację kierownika Polskiej ekipy – Pani Anny Harazińskiej wraz z innymi informacjami można znaleźć TUTAJ