W miniony weekend zakończył się Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywany w Szklarskiej Porębie. Z 7-osobowej ekipy MDK Fabryczna Polonia Wrocław awans do przyszłorocznych MP uzyskali: Anna Krzyżosiak (grupa do lat 11) oraz Filip Nowak (grupa do lat 9). Tym samym nasz klub na Mistrzostwach Polski Juniorów będzie reprezentować aż 24 zawodników! Gratulujemy!

Zakończył się Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, na którym można było zdobyć ostatnią przepustkę do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Przypomnijmy, awans w grupach wiekowych do lat 9 oraz do lat 15 wywalczyło po 10 najlepszych zawodników. Trochę bardziej skomplikowana była sytuacja w grupach wiekowych do lat 11 i do lat 13 – tam ilość awansujących z PMPJ stanowiła dopełnienie ilości zawodników dotychczas zakwalifikowanych do 46 w każdej z grup dziewcząt i chłopców. Opiekę trenerską nad naszymi zawodnikami sprawowali Artur Czyż oraz Mirosław Perdek.

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 11 – 4 miejsce i AWANS!!!

12243736_10204464539287986_2096133386_n

Pierwsza po prawej: szczęśliwa Anna Krzyżosiak

Klasyfikacja TUTAJ.

Filip Nowak – grupa chłopców do lat 9 – 5 miejsce i AWANS!!!

Klasyfikacja TUTAJ.

Jakub Dołharz – grupa chłopców do lat 11 – 7 miejsce

Klasyfikacja TUTAJ.

Mateusz Baran – grupa chłopców do lat 13 – 6 miejsce

Klasyfikacja TUTAJ.

Maurycy Żerebiec – grupa chłopców do lat 13 – 23 miejsce

Klasyfikacja TUTAJ.

Radosław Dytman – grupa chłopców do lat 13 – 19 miejsce

Klasyfikacja TUTAJ.

Paweł Korolewicz – grupa chłopców do lat 15 – 22 miejsce

Klasyfikacja TUTAJ.

Komentarz trenerów do poszczególnych wyników:

Filip Nowak –  (C9) 6 pkt pkt 5 miejsce, 3 numer startowy (-48 Elo). – Filip osiągnął cel i na pewno jest z niego zadowolony. Grał lepiej niż na makroregionie, bardziej uważnie, co skutkowało niemal brakiem „grubych podstawek”. Niemniej jednak Filip odczuł spadek na rankingu Elo i w najbliższym czasie będzie chciał powetować sobie tę stratę.

Anna Krzyżosiak –  (D11) 6 pkt 4 miejsce, 8 numer startowy (+33 Elo). – Mimo słabego początku turnieju Ania zdołała się podnieść i ciężko pracując przy szachownicy jak i poza nią zasłużyła na awans. Mimo wszystko jej gra (i nie tylko jej) sprawiła, że przybyło mi wiele siwych włosów. Pokazała, że jest silna psychicznie i kiedy wszystko było w jej rękach, to wygrała swoją partię. Niemniej czeka ją jeszcze wiele pracy nad grą.

Jakub Dołharz – (C11) 5,5 pkt 7 miejsce, 8 numer startowy  (+6 Elo). – Przed zawodami byłem przekonany, że Kuba ze swoją spokojną, wyważoną grą będzie jednym z faworytów do awansu. Niestety, porażka w 7 rundzie sprawiła, że aby myśleć o awansie, trzeba było zdobyć 2 pkt. w dwóch ostatnich partiach. Kuba zdobył 1,5 i, niestety, zabrakło tego jednego remisu. Trzymamy kciuki za dalszy trening i postępy.

Mateusz Baran – (C13) 5,5 pkt  6 miejsce, 16 numer startowy (+66 Elo) – Bardzo doby występ Mateusza. Awans był bardzo blisko. Cel, niestety, nie został zrealizowany. Mateusz w 8 rundzie przegrał i wygrana na zakończenie dała mu 6. miejsce.

Radosław Dytman – (C13) 4 pkt 19 miejsce, 18 numer startowy ( -17 Elo) – Radek po słabym starcie wziął się w garść i zaczął wygrywać partie. Gdyby nasz zawodnik lepiej realizował uzyskane przewagi, to niewątpliwie miałby więcej punktów na swoim koncie.

Maurycy Żerebiec – (C13) 3 pkt 23 miejsce, 27 numer startowy (+78 Elo). – Maurycy występ na tym turnieju może zaliczyć do udanych. Najwyższy zysk rankingowy. Niemniej jednak musi dużo pracować nad szybkością grania w początkowej fazie gry, bo gdyby nie to, jego wynik byłby dużo lepszy.

Paweł Korolewicz – (C15) 4,5 pkt 22 miejsce, 17 numer startowy (-45 Elo). – Paweł, niestety, nie może być zadowolony z tego turnieju, z powodu braku awansu oraz dużej straty rankingowej. Paweł popełniał proste przeoczenia, co kosztowało go utratę wielu punktów. Niewątpliwie nasz zawodnik musi poprawić grę w debiucie, gdzie ma spore luki i tylko dzięki niebywałej woli walki kilka razy ratował partie.