W Szklarskiej Porębie trwa Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w szachach, w którym rywalizuje także siedmioro zawodników MDK Fabryczna Polonia Wrocław. Po słabszych, poniedziałkowych wynikach Poloniści próbowali powetować sobie straty we wtorkowej 4 rundzie. Jak im poszło?

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 11 – klasyfikacja TUTAJ.
W 4 rundzie Ania pokonała Gabrielę Wójtowicz. Po ostrych słowach trenera tym razem nie zapomniała zrobić roszady! Przeciwniczka ustawiła się a`la drakon, pozwalając Ani opanować pkt. d5, po czym źle wymieniła swoje figury, co Ania bezwzględnie wykorzystała. Piękna wygrana!

Filip Nowak – grupa chłopców do lat 9 – klasyfikacja TUTAJ.
W 4 rundzie Filip wygrał z Wojciechem Borowikiem. Po debiucie nasz zawodnik otrzymał obiecującą pozycje, gdyż przeciwnik nieostrożnie zroszował w drugą stronę, Filip to wykorzystał i pewnie wygrał.

Jakub Dołharz – grupa chłopców do lat 11 – klasyfikacja TUTAJ.
W 4 rundzie Kuba pokonał Artura Oborskiego. Grając z niżej notowanym przeciwnikiem nasz zawodnik spokojnie rozwinął figury, skonsumował piona i zrealizował przewagę.

Mateusz Baran – grupa chłopców do lat 13 – klasyfikacja TUTAJ.
W 4 rundzie Mateusz wygrał ze Sławomirem Męczyńskim. W partii hiszpańskiej nasz zawodnik stworzył nacisk na skrzydle królewskim, po czym przeciwnik stracił jakość i Mateusz to zrealizował.

Maurycy Żerebiec – grupa chłopców do lat 13 – klasyfikacja TUTAJ.
W 4 rundzie Maurycy przegrał z Tomaszem Gałuszką. Na początku otrzymał obiecującą pozycję, grając przeciwko obronie słowiańskiej. Niestety, przez złe wymiany figur doszło do przegranej końcówki pionowej.

Radosław Dytman – grupa chłopców do lat 13 – klasyfikacja TUTAJ.
W 4 rundzie nasz zawodnik uległ Mateuszowi Bujalskiemu. Grając czarnymi przeciwko partii włoskiej Radek nie docenił kontruderzenia przeciwnika w centrum i musiał uznać jego wyższość.

Paweł Korolewicz – grupa chłopców do lat 15 – klasyfikacja TUTAJ.
W 4 rundzie Paweł pokonał Mateusza Sypka. Jego przeciwnik, mając zdrowego piona więcej, połakomił się na kolejnego i stracił figurę. Figura więcej u Pawła wystarczyła do wygranej.