W Szklarskiej Porębie trwa Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w szachach, w którym rywalizuje także siedmioro zawodników MDK Fabryczna Polonia Wrocław. W środę nasi zawodnicy rozegrali podwójną rundę. Jak im poszło?

Anna Krzyżosiak – grupa dziewcząt do lat 11 – klasyfikacja TUTAJ.
W 5 rundzie Ania wygrała z Martą Zubrycką, a w 6 pokonała Annę Grzyb. Po 6 rundach Ania ma na koncie 4 pkt. Relacja trenerów ze Szklarskiej Poręby: „Rano mając czarne, Ania zdobyła przewagę po debiucie wykorzystując nieuwagę przeciwniczki, następnie zainkasowała punkt po ewidentnym podstawieniu figury. W rundzie popołudniowej Ania świetnie zagrała debiut, postanowiła oddać pionka za atak (nie do końca poprawnie). Stworzyła tak dużo komplikacji na szachownicy, że łatwo wygrała.”

Filip Nowak – grupa chłopców do lat 9 – klasyfikacja TUTAJ.
W 5 rundzie Filip zremisował z Piotrem Kołodziejskim, a w 6 przegrał z Jakubem Herwym. Po 6 rundach Filip ma na koncie 3 pkt. Relacja trenerów ze Szklarskiej Poręby: „Grając czarnymi przeciwko Piotrowi Kołodziejskiemu (zawodnikowi z Jeleniej Góry), wywalczył tylko remis.W drugiej partii uzyskawszy dobrą pozycję podstawił figurę. Teraz by liczyć się w walce o awans musi wygrać trzy ostatnie partie.”

Jakub Dołharz – grupa chłopców do lat 11 – klasyfikacja TUTAJ.
W 5 rundzie Kuba zremisował z Dominikiem Czarnomskim, a w 6 podzielił się punktami z Bartłomiejem Niedbałą. Po 6 rundach Kuba ma na koncie 4 pkt. Relacja trenerów ze Szklarskiej Poręby: „Obiektywnie dobrze skończyły się partie Kuby, a trener zyskał wiele siwych włosów. Kuba dalej pozostaje w strefie około awansowej.”

Mateusz Baran – grupa chłopców do lat 13 – klasyfikacja TUTAJ.
W 5 rundzie Mateusz zremisował z Bartoszem Dźwierzyńskim, a w 6 wygrał z Mateuszem Bujalskim. Po 6 rundach Mateusz ma na koncie 3,5 pkt. Relacja trenerów ze Szklarskiej Poręby: „Mateusz zdobył 1,5 punktu z dwóch w podwójnej rundzie. Mateusz goni czołówkę. Sprawia, że Mateusz dzielnie będzie walczyć o awans w 3 ostatnich rundach.”

Maurycy Żerebiec – grupa chłopców do lat 13 – klasyfikacja TUTAJ.
W 5 rundzie Maurycy przegrał z Michałem Słoniewskim, a w 6 uległ Tomaszowi Posłusznemu. Po 6 rundach Maurycy ma na koncie 2 pkt. Relacja trenerów ze Szklarskiej Poręby: „Maurycy niestety przegrał dwie partie, mimo uzyskiwania w nich bardzo obiecujących pozycji. Teraz jego celem jest zdobywanie doświadczenia, gdyż nie ma już nawet matematycznych szans na awans.”

Radosław Dytman – grupa chłopców do lat 13 – klasyfikacja TUTAJ.
W 5 rundzie Radek pokonał Bartosz Smukowskiego, a w 6 wygrał z Michałem Grotowskim. Po 6 rundach Radek ma na koncie 2,5 pkt.  Relacja trenerów ze Szklarskiej Poręby: „Był to dzień Radka, który wygrał dwie swoje partie po bardzo słabym początku turnieju.”

Paweł Korolewicz – grupa chłopców do lat 15 – klasyfikacja TUTAJ.
W 5 rundzie Paweł przegrał z Wojciechem Jakubowskim, a w 6 uległ Arkadiuszowi Łapotowi. Po 6 rundach Paweł ma na koncie 2 pkt. Relacja trenerów ze Szklarskiej Poręby: „Nie było to też dzień Pawła. Przygotowania do partii Pawła jest trudne, gdyż jego przeciwników w większości nie ma w bazie, ale jak to Paweł określił „lepiej bronić się w bazie niż poza bazą.”