Zakończył się turniej open rozgrywany w ramach London Chess Classic. Świetnie spisał się reprezentujący Polonię Wrocław Daniel Sadzikowski, który w 9 rundach zgromadził 7 punktów i zakończył zmagania w grupie sześciu zawodników, którzy podzielili drugie miejsce! Zwyciężył Benjamin Bok z Holandii – 8 pkt.

Daniel nie przegrał żadnej partii, za to wygrał aż pięć i do tego dołożył cztery remisy. W ostatniej rundzie pokonał angielskiego arcymistrza Marka Hebdena i znalazł się w grupie sześciu graczy z 7 punktami, którzy ex aequo podzielili w klasyfikacji 2. miejsce na podium. Wśród czołowych szesnastu graczy zawodnik Polonii był jedynym, który nie posiada jeszcze tytułu arcymistrzowskiego, a także najlepszym z Polaków. Dodajmy, że w turnieju wystartowało aż 243 zawodników!

Końcowa klasyfikacja – TUTAJ.

Wciąż trwa natomiast turniej kołowy z udziałem czołowych zawodników świata. Po 7 rundach (z 9 zaplanowanych) prowadzi Francuz Maxime Vachier-Lagrave (4,5 pkt.), a tuż za nim jest czterech kolejnych graczy – Grishuk, Aronian, Carlsen i Giri – którzy zgromadzili po 4 pkt. Zakończenie turnieju w niedzielę.