W weekend, niemal jak zawsze, zawodnicy naszego klubu nie próżnowali. W dalszej części informacji wyniki: Stockholm Chess Challenge, Wilno, Otwarte Mistrzostwa Wrocławia oraz z zaległego meczu III ligi

Stockholm Chess Challenge

W dniach 8-13.03.2016 w Sztokholmie rozgrywany był turniej złożony z 16 zawodników młodego pokolenia (do 25 roku życia), którzy rozegrali 9 rund, granych tempem klasycznym. W zawodach startowała zawodniczka Polonii Wrocław Anna Kantane. Niestety Ania zdobyła tylko 2 pkt i zajęła ostatnie miejsce, ale turniej miał charakter treningowy przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Kobiet, które rozpoczną się pod koniec marca w Poznaniu, a w których Ania będzię uczestniczyć i dopiero na tym turnieju pokaże swoją moc!

Pełne wyniki turnieju TUTAJ

Strona organizatora TUTAJ

International Youth Chess Festival THE BALTIC WAY – Wilno 11-12.03.2016

W turniej w stolicy Litwy wziął udział Błażej Grot! Poniżej relacja z turnieju nadesłana przez mamę Błażeja:

„W w dniach 11-12 marca br. Błażej wziął udział w międzynarodowym turnieju szachów szybkich dla dzieci THE BALTIC WAY w Wilnie. Gościem specjalnym był Garri Kasparow – 13-ty mistrz świata. Turniej organizowany był przez Kasparov Chess Foundation z atrakcyjnymi nagrodami. Oprócz zawodników z Litwy w turnieju wzięły udział licznie dzieci z Polski, Białorusi, Łotwy oraz Estonii. W grupie do lat 8 zwyciężył Błażej, zdobywając komplet 9 punktów. Jednocześnie Błażej spełnił swoje dwa marzenia, spotkał osobiście mistrza Kasparowa oraz zdobył upragniony iPad.”

Błażej GrotDSC_0828

Na zdjęcie ze zwycięzcą turnieju załapał się Garri Kasparov! zdjęcia: Renata Aleksaite-Grot

Wyniki turnieju TUTAJ

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Klasycznych – 12-13.03.2016

Rozegrano już drugi turniej w szachach klasycznych w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund, granych tempem 30 minut + 30 sekund na zawodnika. Zawody zgromadził na starcie 28 zawodników, w tym 2 zawodników naszego klubu.

Pokusiński Antoni – 5 pkt, 4 miejsce
Korolewicz Paweł – 3,5 pkt, 9 miejsce

Pełne wyniku TUTAJ

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia dla dzieci – 12.03.2016

Grupa do lat 8

W turnieju startowało 28 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

Jaworski Tymon – 6 pkt, 2 miejsce
Pawicka Aleksandra – 5 pkt, 4 miejsce
Martiian Mariia – 4 pkt, 8 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa do lat 7

W turnieju startowało 12 zawodników, którzy rozegrali 6 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

Varriale Janfranco – 4 pkt, 3 miejsce
Rejman Magdalena – 3,5 pkt, 4 miejsce
Miszkieło Aleksandra – 2 pkt, 10 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa do lat 6

W turnieju startowało 15 zawodników, którzy rozegrali 5 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika.

Pawicki Filip – 5 pkt, 1 miejsce
Bednarek Bartłomiej – 4 pkt, 2 miejsce
Martiian Kostiiantyn – 3 pkt, 5 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

III Dolnośląska Liga Szachowa

Zaległy mecz z 7 rundy

MKS Pogoń Oleśnica – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 3-2

Baliński Damian – Świcarz Maciej 1/2
Dzikowski Michał – Grzesik Norbert 1-0
Krosny Mirosław – Sokólski Aleksander 1-0
Mastalarz Józef – Paprocki Artur 0-1
Sitek Paweł – Majewski Piotr 1/2

Serwis III Ligi TUTAJ