Po Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet, które dla Jolanty Zawadzkiej zakończyły się zdobyciem srebrnego medalu, zawodniczka Polonii Wrocław rozpoczęła już przygotowania do kolejnych, ważnych startów. Jakie ma plany na najbliższe miesiące?

Obecnie Jola przygotowuje się do Mistrzostw Europy Kobiet, które w dniach 26 maja – 8 czerwca odbędą się w rumuńskiej miejscowości Mamaia. – Teraz, oczywiście, koncentruję się na przygotowaniach do tych zawodów. Mój plan jest taki, żeby wywalczyć co najmniej awans do Mistrzostw Świata. Aby tak się stało, muszę znaleźć się wśród 14 najlepszych zawodniczek. W tej chwili mam 14 numer startowy, więc mam nadzieję, że w końcu uda mi się po raz drugi awansować do MŚ – mówi Jola.

Po ME Kobiet Jola ma w planie start w Ekstralidze (pod koniec czerwca) oraz w lidze greckiej (na początku lipca). – Latem, w ramach przygotowań do Olimpiady Szachowej, która w tym roku rozpocznie się 1 września w Baku, pewnie zagram też w jednym turnieju otwartym. Ale tutaj nie mam jeszcze konkretnych planów – dodaje zawodniczka Polonii.