Mateusz Bartel zwycięża w 6 rundzie Memoriału Najdorfa i wraz 3 zawodnikami dzieli pierwsze miejsce. W Grupie „B” mieliśmy derby Polonii Wrocław! Komil Khamidov pokonał Macieja Czopora.

Po 6 rundach w Openie „A” Mateusz Bartel zdobył  5 pkt i razem z 3 osobami dzieli pierwsze miejsce w turnieju, Daniel Sadzikowski nie powiększył swojego dorobku i nadal ma na swoim koncie 4 pkt, Szymon Gumularz po remisie ma 2 pkt, Przemysław Piotrowski po porażce nadal ma 1 pkt. W Openie „B” najwięcej punktów z polonistów posiada Komil Khamidov (4,5 pkt), który pokonał w derbowym pojedynku Maćka Czopora (3,5 pkt), Aleksandra Dadełło 3 pkt oraz Magdalena Harazińska 2,5 pkt.

Open A:
Jumbayev Rinat (Kazachstan, 2613 ELO) – Bartel Mateusz 0-1
Sadzikowski Daniel – Piorun Kacper (2685 ELO) 0-1
Zlatin Alexander (Izrael, 2146 ELO) – Gumularz Szymon 1/2
Heinemann Josefine (Niemcy, 2216 ELO) – Piotrowski Przemysław 1-0

Wyniki Grupy A – TUTAJ

Poniżej partia wraz z komentarzem Mateusza z rundy 6:

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]I znów zmiana lidera! Zahar Efimenko, podobnie jak Hrant Melkumyan, samodzielną pierwszą pozycją cieszył się jeden dzień. Doświadczony Ilja Smirin przekonująco rozegrał dziś partię i zasłużenie jest jednym z czterech zawodników, którzy mają 5 punktów z 6 partii.

Jednym z tych zawodników jestem także ja. Obawiałem się partii z moim dzisiejszym rywalem, Rinatem Dżumabajewem z Kazachstanu. W poprzednich dwóch partiach z tym zawodnikiem (obie czarnymi, tak jak dziś), dwa razy dostawałem kompletnie przegrane pozycje i tylko niefrasobliwości przeciwnika zawdzięczałem dwa remisy. Dzisiaj, nauczony doświadczeniem, wybrałem solidną obronę słowiańską. Nie mogło być to zaskoczenie dla mojego przeciwnika, bo grałem tak ostatnio, ale mimo to zaczął on długo myśleć już nad 14. Se4, mimo że była to dość znana pozycja. Dzięki temu szybko dostałem sporą przewagę czasową. Pierwszym ruchem, którego nie znałem było 16.g3, które było ruchem niezbyt dobrym – białe puściły istotne pola g2 i f3. Wykorzystałem to grając 18…Hb7!?, z celem kontroli długiej diagonali. Szybko okazało się, że przed białymi pojawia się sporo problemów praktycznych i Dżumabajew sobie z nimi nie poradził. Ładnym wykorzystaniem przewagi i słabości taktycznych w obozie przeciwnika było (w pozycji na diagramie) 24…Sxe5!, po którym wyraźny staje się problem hetmana i gońca d2 stojących na jednej linii. Po tym ruchu czarne łatwo wygrywają.

Ładną i szybką partią wygrał Michał, który pokonał „świeżego” arcymistrza, Marcela Kanarka. Dzięki temu wyskoczył na prowadzenie w wyścigu z Martą – Marta po raz pierwszy zasmakowała dziś goryczy porażki z rąk Eduardasa Rozentalisa. Szkoda, bo niemalże do samego końca pozostawały realne szanse na uratowanie połówki.[/us_testimonial]

Open B:
Szeląg Zuzanna (1732 ELO) – Dadełło Aleksandra 1/2
De Sallier Francois (Francja, 2126 ELO) – Harazińska Magdalena 1-0
Komil Khamidov – Czopor Maciej 1-0

Wyniki Grupy B – TUTAJ

Strona turnieju – TUTAJ

O autorze:

Zostaw komentarz