Niestety siódmą rundę nie będą miło wspominać Mateusz Bartel oraz Daniel Sadzikowski, którzy przegrali swoje pojedynki. Przed zawodnikami pozostały do rozegrania już tylko 2 rundy!

Po 7 rundach w Openie „A” Mateusz Bartel po porażce nadal ma na swoim koncie 5 pkt, Daniel Sadzikowski poniósł drugą porażkę z rzędu tym samym nie powiększył swojego dorobku i nadal ma na swoim koncie 4 pkt, Szymon Gumularz po remisie ma 2,5 pkt, Przemysław Piotrowski pierwszy raz zwyciężył w turnieju i jego zdobycz punktowa powiększyła się do 2 pkt. W Openie „B” najwięcej punktów z polonistów posiadają Komil Khamidov (4,5 pkt), który niestety przegrał w 7 rundzie oraz Maciek Czopor (4,5 pkt), Aleksandra Dadełło po zwycięstwie notuje 4 pkt, Magdalena Harazińska remisując powiększyła swój dorobek punktowy do 3 pkt.

Open A:
Bartel Mateusz – Smirin Ilia (Izrael, 2676 ELO) 0-1
Gupta Abhijet (Indie, 2630 ELO) – Sadzikowski Daniel 1-0
Gumularz Szymon – Kumala Aleksander (2207 ELO) 1/2
Piotrowski Przemysław – Rey Fabrice (Francja, 2128 ELO) 1-0

Wyniki Grupy A – TUTAJ

Komentarz Mateusz Bartla do swojego wyniki z 7 rundy:

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]Dzisiaj nie stanąłem na wysokości zadania i zasłużenie przegrałem z Ilją Smirinem. Choć nie grałem bardzo źle, to przeciwnik był lepszy – dobrze rozwiązał problemy debiutowe, potem przechwycił inicjatywę i systematycznie wykorzystywał swoje szanse. Ja mogłem zapewne tuż po wymianie hetmanów i jednej pary wież gdzieś uciec na remis, ale nie znalazłem żadnej drogi do ratunku. Dzięki temu Smirin, wraz z Melkumyanem, prowadzą w turnieju z wynikiem 6/7.

Niestety, drugą partię z rzędu – na własne życzenie – przegrała Marta i tylko Michał uratował nasz honor remisując z wyżej notowanym juniorem z Indii.[/us_testimonial]

Open B:

Dadełło Aleksandra – Skawiński Marcin (1611 ELO) 1-0
Żółkiewski Jakub (1613 ELO) – Harazińska Magdalena 1/2
Pacan-Milej Kosma (2033 ELO) – Komil Khamidov 1-0
Czopor Maciej – Mościcka Pola (1769 ELO) 1-0

Wyniki Grupy B – TUTAJ

Strona turnieju – TUTAJ

zdjęcie:poloniachess.pl