W środę w Chanty-Mansyjsku rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów w grupach wiekowych do lat 14, 16 i 18. Wśród dziewcząt do lat 18 zagra nasza srebrna medalista z Olimpiady Szachowej – zawodniczka Polonii Wrocław Mariola Woźniak!

urga-tennis-centerMariola nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek przed startem w Chanty-Mansyjsku. Do Rosji poleciała niemal prosto z Olimpiady Szachowej w Baku, gdzie nasza reprezentacja kobieca osiągnęła historyczny sukces w postaci srebrnego medalu. Z jednej strony młoda zawodniczka Polonii nie miała czasu na przygotowania do startu w MŚJ, ale z drugiej liczmy po prostu że podtrzyma znakomitą formę jaką zaprezentowała podczas Olimpiady w Baku, gdzie wygrała wszystkie sześć partii! W takiej formie Mariola z pewnością jest w stanie powalczyć o czołowe miejsca także na zawodach w Rosji, które będą rozgrywane w kompleksie tenisowym „Ugra” (na zdjęciu)!

Oprócz Marioli w Chanty-Mansyjsku zagra jeszcze dziewięcioro Polaków: Paweł Teclaf (C14), Igor Janik (C16), Jakub Garbowski (C16), Łukasz Jarmuła (C18), Wiktoria Cieślak (D16), Alicja Śliwicka (D16), Kamil Kozioł (C16), Oliwia Kiołbasa (D16), Joanna Święch (D14), a w kadrze trenerskiej znaleźli się: Marek Matlak, Leszek Ostrowski i Jędrzej Długosz.

Zmagania potrwają do 4 października. Trzymamy kciuki!

Oficjalna strona turnieju – TUTAJ.

Fot. Chess.ugramegasport.ru