Klub Szachowy Polonia Wrocław będzie organizatorem II zjazdu Sygnity Ekstraligi czyli Drużynowych Mistrzostw Polski. Od piątku do niedzieli najlepsi szachiści będą rywalizować w stolicy Dolnego Śląska. Po pierwszym zjeździe wrocławianie prowadzą w tabeli!

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach są rozgrywane w formule trzech weekendowych zjazdów (rywalizuje 10 drużyn w systemie każdy z każdym). Pierwszy zjazd odbył się w czerwcu w Gorzowie Wielkopolskim, a po nim w tabeli prowadzi VOTUM SA Polonia – wrocławianie jako jedyni mają na koncie trzy zwycięstwa i jako gospodarze drugiego zjazdu będą chcieli podtrzymać zwycięską passę. – Oczywiście, jest to naszym celem, bo mamy przed sobą spotkania z trzema, potencjalnie słabszymi, rywalami. Przed nami jednak trudna walka i o kolejne 6 punktów meczowych będzie bardzo ciężko – przestrzega kapitan Polonii Mateusz Bartel.

Piątkowa runda rozpocznie się o godz. 15.00 (Polonia zagra z Basztą MOS Żnin), sobotnia o godz. 15.00 (Polonia zagra z LKS Wrzos Międzyborów), a niedzielna o godz. 10.00 (rywalem Polonii będzie TS Wisła Kraków). Wszystkie mecze będą rozgrywane w siedzibie Klubu Szachowego Polonia przy ul. Wita Stwosza 37-38 (nieopodal wrocławskiego Rynku). Ciekawostką jest, że podczas zjazdu we Wrocławiu gościć będziemy cztery z pięciu srebrnych medalistek ostatniej Olimpiady Szachowej w Baku: oprócz Polonistki Jolanty Zawadzkiej będą to Monika Soćko (Hetman Katowice), Klaudia Kulon (Wrzos Międzyborów) i Karina Szczepkowska-Horowska (Miedź Legnica). Piąta medalistka – Mariola Woźniak rywalizuje obecnie w Mistrzostwach Świata Juniorów, o czym pisaliśmy już TUTAJ.

Oficjalna strona Sygmity Ekstraligi 2016 – TUTAJ.

Serwis turniejowy – TUTAJ.