W piątek o godz. 15.00 w siedzibie Klubu Szachowego Polonia Wrocław, niedaleko wrocławskiego Rynku, rozpoczęły się zmagania w drugim tegorocznym zjeździe Ekstraligi czyli Drużynowych Mistrzostwach Polski. Zanim zawodnicy zasiedli do szachownic, władze Polonii uroczyście uhonorowały i powitały kwiatami srebrne medalistki niedawnej Olimpiady Szachowej w Baku!

kwiaty-dla-sreberekPodczas zjazdu we Wrocławiu gościmy cztery z pięciu srebrnych medalistek ostatniej Olimpiady Szachowej: Jolantę Zawadzką (Polonia Wrocław), Monikę Soćko (Hetman Katowice), Klaudię Kulon (Wrzos Międzyborów) i Karinę Szczepkowska-Horowska (Miedź Legnica). Piąta medalistka – Mariola Woźniak z Polonii Wrocław rywalizuje obecnie w Mistrzostwach Świata Juniorów w Chanty-Mansyjsku. Zanim drużyny zasiadły do szachownic, by rozpocząć rywalizację, władze Polonii Wrocław uroczyście powitały kwiatami i uhonorowały nasze srebrne medalistki z Baku! „Sreberka” otrzymały też zasłużoną owację od wszystkich uczestników zawodów.

Przypomnijmy: Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach są rozgrywane w formule trzech weekendowych zjazdów (rywalizuje 10 drużyn w systemie każdy z każdym). Pierwszy zjazd odbył się w czerwcu w Gorzowie Wielkopolskim, a po nim w tabeli prowadzi VOTUM SA Polonia – wrocławianie jako jedyni mają na koncie trzy zwycięstwa i jako gospodarze drugiego zjazdu będą chcieli podtrzymać zwycięską passę. Trzeci, ostatni zjazd odbędzie się w dniach 7-9 października w Katowicach.

Serwis turniejowy – TUTAJ.