Mistrzostwa Świata Juniorów w Chanty-Mansyjsku dobiegły końca. W grupie dziewcząt do lat 18 Mariola Woźniak wywalczyła 5,5 pkt. i zajęła 25. miejsce. Na formie naszej zawodniczki najwyraźniej odbiło się zmęczenie po Olimpiadzie szachowej w Baku.

Po rewelacyjnym starcie Marioli na Olimpiadzie Szachowej w Baku, gdzie Polki osiągnęły historyczny sukces w postaci srebrnego medalu, nasza zawodniczka niemal z marszu i bez przygotowań jechała na Mistrzostwa Świata Juniorów, gdzie także była wśród kandydatek do podium. Pierwsze cztery rundy poszły zgodnie z planem (3,5 pkt.), ale w kolejnych czterech najwyraźniej dało o sobie znać zmęczenie, bo przyszły cztery kolejne porażki, po których Mariola mogła już zapomnieć o walce o podium. Ostatnie trzy partie to dwa remisy i zwycięstwo, co ostatecznie dało Marioli 5,5 pkt. i 25. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz sporą stratę punktów rankingowych.

Złoty medal wywalczyła Greczynka Stavroula Tsolakidou (9 pkt.), srebro dla Rosjanki Alexandry Obolentsevej (8 pkt.), a brąz dla reprezentantki Izraela Michal Lahav (8 pkt.).

Klasyfikacja końcowa – TUTAJ.

Fot. Archiwum