Zakończyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski – Sygnity Ekstraliga 2016, w których drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław zajęła 3 miejsce. Po emocjach związanych z rozgrywkami przyszedł czas na małe podsumowanie występu naszych zawodników.

30183215646_f00d277afd_k

Zespół VOTUM SA Polonia Wrocław podczas III zjazdu Ekstraligi w Katowicach, od lewej: wiceminister sportu Jan Widera, Mateusz Bartel, Oskar Wieczorek, Daniel Sadzikowski, Kamil Stachowiak, Jolanta Zawadzka, Dimitrios Mastrovasilis, zdjęcie: Rafał Siwik

Wyniki naszego zespołu w poszczególnych rundach:

I Zjazd, Gorzów Wlkp. 24-26.06.2016

Runda 1 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Akademia Szachowa Gliwice 3,5 – 2,5
Runda 2 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Miedź Legnica 4 – 2
Runda 3 – VOTUM SA Polonia Wrocław – SzSON “Zagłębie” Dąbrowa Górnicza 5 – 1

II Zjazd, Wrocław 23-25.09.2016

Runda 4 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Baszta MOS Żnin 3,5 – 2,5
Runda 5 – VOTUM SA Polonia Wrocław – LKS “Wrzos” Międzyborów 3 – 3
Runda 6 – VOTUM SA Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków 3,5 – 2,5

III Zjazd, Katowice 7-9.10.2016

Runda 7 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Wasko HETMAN Katowice 2,5 – 3,5
Runda 8 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 3 – 3
Runda 9 – VOTUM SA Polonia Wrocław – OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała 3,5 – 2,5

W sumie: 6 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka

Nasi zawodnicy rozegrali 54 partie, na które złożyło się: 18 wygranych, 27 remisów, 9 porażek

Pełne wyniki Sygnity Ekstraligi TUTAJ

29583270473_12a6e3a2de_z29583327564_9e0884301e_z

Mateusz Bartel najlepszy zawodnik na II desce!                                            Oskar Wieczorek z normą arcymistrzowską!

Tabela końcowa:
L.p.Nazwa drużyny12345678910PKTpkt.
1Wasko HETMAN Katowice3,03,54,04,04,05,05,55,03,517.037.5
2KSz STILON Gorzów Wlkp.3,03,03,53,54,05,54,04,55,016.036.0
3VOTUM SA POLONIA Wrocław2,53,03,53,54,05,03,53,53,014.031.5
4Akademia Szachowa Gliwice2,02,52,54,05,04,53,04,54,011.032.0
5Baszta MOS Żnin2,02,52,52,04,03,03,54,53,59.027.5
6K.Sz. MIEDŹ Legnica2,02,02,01,02,03,53,53,54,08.023.5
7SzSON “Zagłębie” Dąbrowa Górnicza1,00,51,01,53,02,54,03,54,57.021.5
8TS WISŁA Kraków0,52,02,53,02,52,52,03,54,05.022.5
9OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała (↓)1,01,52,51,51,52,52,52,53,52.019.0
10LKS “Wrzos” Międzyborów (↓)2,51,03,02,02,52,01,52,02,51.019.0

Podsumowanie indywidualne zawodników VOTUM SA Polonia Wrocław:

21900110982_6e8683ded0_n

DARIUSZ ŚWIERCZ – 2 pkt z 3 partii (zwycięstwo, 2 remisy)

  • średni ranking przeciwników: 2581
  • I szachownica
RundaKolorPktTytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1b=GMTOMCZAK, Jacek2588Akademia Szachowa Gliwice
2w=GMKEMPIŃSKI, Robert2615KSz Miedź Legnica
3b1GMKVEINYS, Aloyzas2541SzSON “Zagłębie” Dąbrowa Górnicza
4 – – –nie grał – –
5 – – –nie grał – –
6 – – –nie grał – –
7 – – –nie grał – –
8 – – –nie grał – –
9 – – –nie grał – –
Partie Darka

 

MATEUSZ BARTEL – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) mateusz_bartel

  • średni ranking przeciwników: 2562
  • I szachownica – 4,5 z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • II szachownica – 2,5 pkt 3 partii – mecze rund 1-3
  • Mateusz był najlepszym zawodnikiem na II desce (wynik liczy się na niższej desce)
RundaKolorPktTytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1w1GMOLSZEWSKI, Michał2548Akademia Szachowa Gliwice
2b=GMMIŚTA, Aleksander2593KSz Miedź Legnica
3w1GMDZIUBA, Marcin2566SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4w1GMHEBERLA, Bartłomiej2541ŻTMS Baszta Żnin
5b=GMTAZBIR, Marcin2517LKS Wrzos Miedzyborów
6w1IMKLEKOWSKI, Maciej2439TS Wisła Kraków
7b=GMWOJTASZEK, Radosław2729Wasko HETMAN Katowice
8w=GMKRYVORUCHKO, Yuriy2682KSz Stilon Gorzów Wlkp
9b1IMLUCH, Michał2445OKSiR Wisznia Mała
Partie Mateusza

 

 

daniel_sadzikowski

DANIEL SADZIKOWSKI – 4,5 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 5 remisów, 2 porażki)

  • średni ranking przeciwników: 2474
  • II szachownica – 2,5 pkt z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • III szachownica – 2 pkt z 3 partii – mecze z rund 1-3
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1b=GMCZARNOTA, Paweł2537Akademia Szachowa Gliwice
2w=IMKRIEBEL, Tadeas2489KSz Miedź Legnica
3b1IMWEICHHOLD, Paweł2395SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4b=GMANTONIEWSKI, Rafal2532ŻTMS Baszta Żnin
5w1k++ŚLIWERSKI, Radosław2089LKS Wrzos Miedzyborów
6b0IMMATUSZEWSKI, Michał2468TS Wisła Kraków
7w=GMARESHCHENKO, Alexander2654Wasko HETMAN Katowice
8b=GMPIORUN, Kacper2676KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9w0IMBUTKIEWICZ, Łukasz2429OKSiR Wisznia Mała
Partie Daniela

 

 

dimitrios_mastrovasilis

DIMITRIOS MASTROVASILIS4,5 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 5 remisów, 2 porażki)

  • średni ranking przeciwników: 2505
  • III szachownica – 2,5 pkt z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • IV szachownica – 2 pkt z 3 partii – mecze z rund 1-3
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1w=IMWARAKOMSKI, Tomasz2486Akademia Szachowa Gliwice
2b1IMSIECIECHOWICZ, Marcin2437KSz Miedź Legnica
3w=GMJAKUBIEC, Artur2515SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4w=GMBOBRAS, Piotr2518ŻTMS Baszta Żnin
5b0GMCYBOROWSKI, Łukasz2518LKS Wrzos Miedzyborów
6w1IMLENIART, Arkadiusz2488TS Wisła Kraków
7b=GMMITOŃ, Kamil2614KSz HETMAN Katowice
8w0GMDRAGUN, Kamil2599KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9b=FMSKAWIŃSKI, Arkadiusz2367OKSiR Wisznia Mała
Partie Dimy

 

 

OSKAR WIECZOREK 6,5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 5 remisów) Oskar Wieczorek

  • średni ranking przeciwników: 2476
  • IV szachownica – 4 pkt z 6 partii – mecze z rund 4-9
  • V szachownica – 2,5 pkt z 3 partii – mecze z rund 1-3
  • Oskar wypełnił pierwszą normę arcymistrzowską!
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1b1IMSZELĄG, Marcin2441Akademia Szachowa Gliwice
2w1IMZAWADZKI, Stanisław2431KSz Miedź Legnica
3b=GMPAKLEZA, Zbigniew2506SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4b=GMMAKSIMENKO, Andrei2477ŻTMS Baszta Żnin
5w1mNURKIEWICZ, Maciej2378LKS Wrzos Miedzyborów
6b=IMMIKRUT, Dariusz2376TS Wisła Kraków
7w=GMGAJEWSKI, Grzegorz2610KSz HETMAN Katowice
8b=GMKRASENKOW, Michal2610KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9w1mBRODOWSKI, Piotr2453OKSiR Wisznia Mała
Partie Oskara

 

 

jolanta_zawadzka

JOLANTA ZAWADZKA 5,5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 3 remisy, 2 porażki)

  • średni ranking przeciwników: 2290
  • VI szachownica
RundaKolorPktTytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1w0WIMWARAKOMSKA, Anna2300Akademia Szachowa Gliwice
2b=WGMSZCZEPKOWSKA-HOROWSKA, Karina2411KSz Miedź Legnica
3w1WIMJAKUBIEC, Edyta2183SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
4b1WGMJARACZ, Barbara2228ŻTMS Baszta Żnin
5w0WGMKULON, Klaudia2304LKS Wrzos Miedzyborów
6b1WCMLEKS, Maria2126TS Wisła Kraków
7w=GMSOĆKO, Monika2467KSz HETMAN Katowice
8b1WGMZAWADZKA, Beata2320KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9w=WGMBARTEL, Marta2270OKSiR Wisznia Mała


Partie Joli

 

 

piotr_dobrowolski

PIOTR DOBROWOLSKI – 0,5 pkt z 3 partii

  • średni ranking przeciwników: 2386
  • V szachownica – rundy 4-6
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1 –nie grał –
2 –nie grał –
3 –nie grał –
4w0GMJARACZ, Paweł2481ŻTMS Baszta Żnin
5b=mPROTAZIUK, Grzegorz2344LKS Wrzos Miedzyborów
6w0k++BARSKI, Radosław2333TS Wisła Kraków
7 –nie grał –
8 –nie grał –
9 –nie grał –

 

Partie Piotrka

 

30178564745_d9a1f41e93_z

KAMIL STACHOWIAK 1 pkt z 3 partii (2 remisy, porażka)

  • średni ranking przeciwników: 2462
  • V szachownica – rundy 7-9
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1 – – –nie grał – –
2 – – –nie grał – –
3 – – –nie grał – –
4 – – –nie grał – –
5 – – –nie grał – –
6 – –nie grał – –
7b0GMSOĆKO, Bartosz2594KSz HETMAN Katowice
8w=IMKANAREK, Marcel2535KSz Stilon Gorzów Wlkp.
9b=FMBRONOWICKI, Mateusz2258OKSiR Wisznia Mała
Partie Kamila