W przedostatniej rundzie Sygnity Ekstraligi VOTUM SA Polonia Wrocław remisuje ze Stilonem Gorzów Wlkp. Po 8 rundach nasza drużyna zajmuje 3 miejsce.

Po ciężkiej 7 rundzie, kiedy przegraliśmy z WASKO Hetman Katowice, w kolejnej rundzie nasza drużyna grała z kolejnym pretendentem do zwycięstwa w lidze. Mecz ze Stilonem Gorzów Wlkp. po meczu pełnym emocji, podstawek i zwrotów akcji zakończył się remisem. Przy 4 remisach jako jedyna w naszej drużynie zwyciężyła Jolanta Zawadzka, przegrał Dimitrios Mastrovasilis.

VOTUM SA Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp. 3 – 3

Bartel Mateusz – Kryvoruchko Yuriy 1/2
Piorun Kacper – Sadzikowski Daniel 1/2
Mastrovasilis Dimitrios
– Dragun Kamil 0-1
Krasenkow Michał – Wieczorek Oskar 1/2
Stachowiak Kamil
– Kanarek Marcel 1/2
Zawadzka Beata – Zawadzka Jolanta 0-1

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]W ósmej rundzie faworyt zmagań, Hetman WASKO Katowice, bardzo przybliżył się do pierwszego miejsca, notując kolejną wygraną. Główny rywal katowiczan, Stilon Gorzów Wlkp. zremisował dzisiaj 3-3 z wrocławską Polonią. Dla mojej drużyny był to bardzo przykry mecz – zwycięstwo wydawało się niemal pewne, ale w lepszej końcówce Dimitrios Mastrovasilis popełnił niewytłumaczalny błąd i zamiast szans na wygranie partii, musiał się poddać.

Ja swoją partię z Jurim Kriworuczką zremisowałem. Mimo, że to normalny wynik, to nie jestem zadowolony. Po debiucie nie dostałem nic, ale po 12…Sd7? białe stanęły lepiej, bo dzięki 13. Gb4 zachowały parę gońców. Dalej można było różnie rozwijać inicjatywę białych, ja wybrałem pryncypialny szturm pionowy na skrzydle królewskim. Pozycja była stabilnie lepsza, ale zamiast spokojnego poprawiania pozycji wybrałem awanturnicze 23. d5 i ofiarowałem dwa piony. Owszem, białe miały niemałą inicjatywę, ale z lepszej pozycja zrobiła się po prostu niejasna. Później obie strony nie grały dokładnie, a ja z uwagi na dobrą sytuację w meczu i mało czasu do namysłu zaproponowałem remis. Zrobiłem to… w najgorszym momencie, bo akurat mój przeciwnik stał przed realnymi problemami, głównie dlatego, że w końcowej pozycji czarne nie bardzo mogą zagrać 34…Wxc1, bo następuje 35.Sh6+ i jeśli 35…Kf8 36. Wxf7+, Ke8 37. Gg6! z realnym naciskiem. Tego jednak zupełnie nie widziałem.[/us_testimonial]

Partie polonistów z VIII rundy:
Pozostałe wyniki 8 rundy:

Akademia Szachowa Gliwice – TS WISŁA Kraków 3 – 3
SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza – Baszta MOS Żnin 3 – 3
LKS Wrzos Międzyborów – K.Sz. MIEDŹ Legnica 2 – 4
Wasko HETMAN Katowice – OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała 5 – 1

Tabela po 8 rundach

bez-tytulu

Kojarzenia 9 rundy (niedziela godz. 10:00):

OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała – VOTUM SA Polonia Wrocław
K.Sz. MIEDŹ Legnica – Wasko HETMAN Katowice
Baszta MOS Żnin – LKS Wrzos Międzyborów
TS WISŁA Kraków – SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza
Stilon Gorzów Wlkp. – Akademia Szachowa Gliwice

Pełne wyniki Ekstraligi – TUTAJ

zdjęcie: Rafał Siwik