Za nami kolejne rundy na różnych szczeblach rozgrywkowych niemieckiej Bundesligi,  w której startują zawodnicy Polonii Wrocław. Jak poszło naszym zawodnikom?

W najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech, w tym sezonie, mamy tylko jednego polonistę, kapitana Polonii Wrocław Mateusza Bartla. Niestety, Mateusz nie zagrał w miniony weekend w barwach swojego zespołu TU USV Dresden. Za to w swoich zespołach w 2. Bundeslidze wystąpili Wojciech Moranda, Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek oraz Kamil Stachowiak. Poniżej wyniki polonistów.

Na zapleczu pierwszej Bundesligi także grają poloniści. W 2. Bundeslidze Nord, w 3 rundzie spotkały się ze sobą zespoły Wojtka Morandy (SV Glückauf Rüdersdorf) oraz Kamila Stachowiaka (SK Zehlendorf Berlin). Zwycięstwo w meczu w którym wystąpiło 11 Polaków (8 z drużyny Wojtka, 3 z drużyny Kamila – na 16 zawodników) odniosła drużyna Wojciecha Morandy, który zwyciężył na pierwszej szachownicy białym kolorem z Jakobem Meisterem (2443 elo). Kamil Stachowiak grając na siódmej szachownicy pokonał czarnym kolorem Rafała Szyszyło (2234 elo). Zespół Wojtka po 3 rundach ma komplet punktów. Natomiast ekipa Kamil ma na koncie zwycięstwo i dwie porażki.

Wyniki 2. Bundesliga Nord TUTAJ

W miniony weekend w zespole König Plauen nie wystąpili Dimitrios Mastrovasilis oraz Jolanta Zawadzka.

Wyniki  2. Bundesliga Ost TUTAJ

W zespole SC Heusenstamm grali Daniel Sadzikowski i Oskar Wieczorek. Daniel na pierwszej szachownicy zremisował czarnym kolorem z Denisem Brederem (2457 elo), pojedynek Oskara zakończył się tym samy rezultatem, co Daniela. Przeciwnikiem Oskara (biały kolor) był Christopher Noe (2434 elo). Drużyna polonistów w tym sezonie zanotowała dwa zwycięstwo oraz porażkę.

Wyniki  2. Bundesliga Süd TUTAJ