W holenderskiej miejscowości Wijk aan Zee na dobre rozpoczął się już 79. Superturniej Tata Steel (m.in z Radosławem Wojtaszkiem w składzie)! Jednakże, to nie partię naszego rodaka analizuje „Okiem arcymistrzyni” Iweta Rajlich, a ciekawą rozgrywkę z 3 rundy pomiędzy So, a Rapportem. Zapraszamy do analizy!

Tata Steel, Runda III: Siła Królewsko – Indyjskiego gońca

Na uwagę zasługuje ciekawa partia, rozegrana w 3 rundzie prestiżowego turnieju super gwiazd Tata Steel, pomiędzy arcymistrzami młodego pokolenia – Wesley So – Richard Rapport. W partii tej, grający białymi Amerykanin zagrał dość agresywne g4, na co węgierski arcymistrz odpowiedział dobrze przemyślanymi manewrami czarnopolowym gońcem!

źródło: chess24.com

Ciekawa partia z analizą poniżej!

zdjęcie: Alina L’Ami

Iweta Rajlich - Mistrzyni świata juniorek (1992). Ma pięć medali mistrzostw Europy (trzy tytuły mistrzyni Europy) oraz siedem złotych medali mistrzostw Polski. W 1994 roku, jako trzynastolatka, zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii do 20 lat. Wielokrotnie reprezentowała Polskę w rozgrywkach drużynowych: siedmiokrotnie na olimpiadach szachowych dwukrotnie na drużynowych mistrzostwach świata, siedmiokrotnie na drużynowych mistrzostwach Europy. Arcymistrzyni.Iweta Rajlich