Od 21 lutego do 1 marca w Moskwie potrwają zmagania szachistów w tradycyjnym turnieju Aerflot Open. Polonię Wrocław będzie reprezentował Dariusz Świercz. Czy pójdzie w ślady kapitana naszego klubu Mateusza Bartla, który w 2012 roku wygrał ten turniej, a przed rokiem był trzeci?

Moskiewski Aeroflot Open bardzo dobrze kojarzy się kibicom polonii Wrocław. Kapitan naszego klubu Mateusz Bartel wygrał w stolicy Rosji w 2012 roku, a przed rokiem zajął tam trzecie miejsce. W tym roku w jego ślady spróbuje pójść Dariusz Świercz, który na liście startowej Open A jest rozstawiony z numerem 26. Turniej ma niezwykle silną obsadę. Wśród blisko 100 uczestników w najsilniejszej grupie jest ponad 70 arcymistrzów, a listę startową otwiera pięciu zawodników z rankingiem powyżej 2700 (Yu, Vitiugov, Inarkiev, Jobava i Matlakov)! W najsilniejszej grupie zawodników Darek Świercz będzie jedynym Polakiem. Jest jeszcze drugi polski akcent – głównym sędzią zawodów będzie Andrzej Filipowicz.

Przeciwnikiem polonisty w I rundzie będzie David Paravyan (2525 ELO). Rundy będą rozgrywane o godz. 13:00 polskiego czasu. Trzymamy kciuki za Darka!

Lista startowa Open A – TUTAJ.

Partie z turnieju – TUTAJ

Fot. Archiwum