W Górze Św. Anny dobiegły końca zmagania szachistów, wśród których rywalizowało aż dziesięcioro naszych zawodników. Najlepiej spisał się Szymon Gumularz, który w grupie open A zajął drugie miejsce!

Szymon zdobył tyle samo punktów, co zwycięzca – Aleksander Kaczmarek, a o jego drugim miejscu zdecydowała gorsza punktacja pomocnicza. Miejsca tuż za podium zajęli Przemek Piotrowski i Kamil Nowak. Dodatkowo Maciej Czopor dostał nagrodę za najpiękniejszą partię w turnieju (partia Maćka poniżej)! W grupie B open najlepszy z naszych zawodników, był Adam Kawałko, który zgromadził 6 pkt. i zajął 16. miejsce. W klasyfikacji do 1800 ELO Adam był 3, a w klasyfikacji do 1600 ELO 6. miejsce zajął Mateusz Baran. W klasyfikacji zawodników do lat 14 Filip Nowak zajął 8. miejsce.

Zajęte miejsca oraz zdobycze punktowe naszych zawodników:

Turniej Open A (KLASYFIKACJA KOŃCOWA TUTAJ):
2. Szymon Gumularz – 8 pkt – Szymon zdobył normę na mistrza krajowego!
5. Przemysław Piotrowski – 6
6. Kamil Nowak – 6
16. Maciej Czopor – 4,5
24. Michał Fiedorek – 3

Turniej Open B (KLASYFIKACJA KOŃCOWA TUTAJ):
16. Adam Kawałko – 6
28. Mateusz Baran – 5,5
37. Filip Nowak – 5
40. Patrycja Szulc – 5
46. Radosław Dytman – 4,5

Najpiękniejsza partia w turnieju w wykonaniu Maćka Czopora!

Poloniści na turnieju Góra Św. Anny, (od lewej) Radosław Dytman, Szymon Gumularz, Kamil Nowak, (wyżsi) Mateusz Baran, Patrycja Szulc, Adam Kawałko, (niżsi) Michał Fiedorek, Maciej Czopor, Filip Nowak, na zdjęciu brakuje Przemysława Piotrowskiego, zdjęcie: Krzysztof Kolasiński

Poniżej galeria zdjęć polonistów autorstwa Rafała Siwika oraz Krzysztofa Kolasińskiego: