Zapraszamy do zapoznania się ze spostrzeżeniami przygotowanymi przez instruktora Michała Mamczara z wyników osiąganych przez naszych juniorów w 2017 roku!

Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. I – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. II – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. III – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. IV – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. V – TUTAJ

Sprawozdanie Pana Michała Mamczara:

Podsumowanie Startów Juniorskich w 2017 r.

14/15.01.2017 r. IV Memoriał Jamesa Roberta Fischera w trzech grupach, Championki

Championi i Open

W grupie Championki grało zaledwie sześć dziewczynek o lokalnie dobrej sile gry. Moim skromnym zdaniem polonistki były w tym nielicznym gronie faworytkami i to się sprawdziło bowiem Anna i Marta Krzyżosiakówny podzieliły pierwsze miejsce. Najmłodsza w tym gronie nasza Wiktoria Śmietańska zajęła piąte miejsce, a Dobromiła Szewc uplasowała się na szóstym miejscu.

W grupie Championi grało dziesięciu chłopców posiadających nie bez pokrycia aspiracje „parcia” do przodu. W tych ambicjonalnych zmaganiach uczestniczyła czwórka polonistów i kolejny raz z rzędu pokazał swój lwi pazur Błażej Grot w ładnym stylu zwyciężając. Misiek Demski zajął czwarte miejsce.

W Openie była liczniejsza frekwencja, konkretnie 25 osób. W tej gromadzie grało 16 polonistów. Bez jakichkolwiek wstępów donoszę, że nasz Adaś Halhoul pewnie zwyciężył tracąc zaledwie 0,5 pkt i tym samym wywalczył drugą kategorię z nadwyżką rankingową. Nie będzie, to żadną przesadą lub rozpieszczaniem Adama jeśli stwierdzę, że Adam wypracował tę kategorię, bowiem oprócz uczęszczania na planowe zajęcia, dodatkowo cierpliwie poddawał się „torturom” na indywidualnych zajęciach i proszę pojawił się piękny prezent. Gratulacje Panie Adamie i proszę nie zaprzepaścić dorobku! Drugie miejsce zajął Karol Piechocki z bardzo dobrym wynikiem i wydaje się, że nie będziemy zbyt długo czekać na kolejną drugą kategorię. Trzecie miejsce zajęła Julia Salamon, piąty zaś był Piotr Osada, a szóste miejsce zajął Szymon Starościak, który przy tej okazji nabył trzecią kategorię. Gratulacje! Pozostali nasi reprezentanci pozajmowali pozycje w końcowej tabeli turnieju stosowne do aktualnej formy sportowej. Małgosia Nagły zdobyła III kat. Brawo!

8/15.01.2017 r. Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach, Poronin.

Z Polonii w rozgrywkach reprezentując własne szkoły brało udział dwie osoby. Do lat siedmiu grał Grobelny Mikołaj, który zajął szóste miejsce. Do lat trzynastu – Jakub Luberański równie zajął szóste miejsce. Obydwaj młodzi panowie nie zawiedli, ale też niczym nie zachwycili, natomiast należy się spodziewać, że odnieśli korzyści szkoleniowe.

14/15.01.2017 r. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Grze Klasycznej.

Frekwencja więcej niż zadowalająca (52 osoby). Siła gry turnieju również wyróżniająca się, natomiast końcowe wyniki trójki naszej młodzieży są bardzo dobre i dobre: 7. Pokusiński Antoni z 5 pkt i uzysk. Rank. 1900; 10. Magdalena Pawicka 4,5 pkt oraz uzysk. ranking 1871; 17. Mateusz Baran z 4pkt. i uz. rank. 1813.

15.01.2017 r. GRAMYwPLANSZOWKI.pl.CHESS.CUP

W imprezie tej grało dziewiętnaście osób z tym, że aż czternaścioro wywodziło się z grupy szkoleniowej p. Zbigniewa Niemca. Niemal ku zaskoczeniu wszystkich zwyciężył z dobrym wynikiem nasz Sebastian Osiakow. Brawo! Drugą pozycją musiał się zadowolić niemal pewny faworyt tego turnieju. W żartach jeden z rodzicieli wypowiedział, że wróbelki oskubały orła. Była to wypowiedź z radości. Donosząc czytelnikowi więcej oznajmiam, że Franciszek Wasiak zdobył czwartą kategorię i dodatkowo pojawiło się trzy piąte kategorie, czyli impreza spełniła oczekiwania.

28.01.2017 r. Cztery Pory Roku, Podsumowanie do lat 10.

W podsumowującym turnieju grało 40 osób w tym trzech polonistów. Drugie miejsce zajął Michał Demski, czwarte miejsce Jakub Demski, a dwudzieste miejsce najmłodszy uczestnik turnieju (2011 r.) Krystian Piechocki z 3,5 pkt. i uz rank. 1306!

28/29.01.2017 r. XXV Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Klasycznych- 2 turniej.

Grających 34 osób w tym czwórka polonistów. Średni ranking turnieju 1457. Turniej o dobrej średniej renomie. Dwójkę naszych reprezentantów warto wymienić, bowiem zajęli miejsca w pierwszej połówce tabeli i tak: 7. Pokusiński Antoni z 4,5 pkt oraz 12. Piechocki Karol z 4 pkt.

28/29.01.2017 r. Oława Autumn Chess Classic w gr. A, B, C, D.

W pierwszej z założenia organizatorów najsilniejszej grupie grało 10 osób, w tym trójka polonistów, na dystansie pięciu rund, a średni ranking wynosił 1310. Trzecie miejsce zajął Błażej Grot z 3,5 pkt. uzyskanym rankingu 1933 i nie przegrał żadnej partii; 5. Tymon Jaworski 2,5 pkt i uz rank 1800; 6. Pawicka Magdalena z 2,5 pkt.

W grupie „B” grało jedenaście osób w tym czwórka młodych polonistów, a ich pozycje w tabeli odnotowano następująco: 3. Piotr Osada 5,5 pkt oraz uzyskany ranking 1788. Do drugiej kategorii zabrakło zaledwie 12 punkcików. Warto zauważyć, że Piotrek nie poniósł żadnej porażki! 5. Sandra Najdecka z 3,5 pkt i potwierdziła własną kategorię; 9. Filip Pawicki z 3 pkt i potwierdził własną kategorię; 10. Latacz Grzegorz z 3 pkt.

W grupie „C” grało 14 dzieci w tym czwórka polonistów. Średni ranking turnieju 1368.

Miejsca naszej dziatwy w końcowej tabeli turnieju są następujące: 4. Grobelny Mikołaj z 4 punktami; 7. Aleksandra Pawicka 4 pkt i potwierdziła własną kategorię; 8. Wieczorek Maja zgromadziła 3,5 pkt, co zapewniło Jej uzyskanie trzeciej kategorii. Brawo Maju!!!

Grupa „D” najliczniejsza bowiem grało w niej 26 osób z naszą dwójką młodziutkich „walczaków”, a ich zdobycze są następujące: 6. Bartosz Grot z 4 pkt i średnim rankingiem 1228; 18. Karol Król z 2,5 pkt i rank uzysk. 1057.

Podsumowując sportową eskapadę do Oławy, śmiało można rzec, że była udana.