W miniony weekend zostały rozegrane kolejne rundy w walce o jak najlepsze lokaty w 1 i 2 Bundeslidze! W najwyższej klasie rozgrywkowej niestety nie wystąpił Mateusz Bartel, za to w 2. Bundeslidze zagrało pięcioro polonistów!

Tym razem nie mogliśmy emocjonować się grą Mateusza Bartla w rozgrywkach ligowych u naszych zachodnich sąsiadów. Kapitan Polonii Wrocław odpoczywał od zmagań, ale za to w 2. Bundeslidze dla swoich zespołów zagrali: Jolanta Zawadzka, Dimitrios Mastrovasilis, Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek oraz Kamil Stachowiak. Szósty z polonistów, który występuję na zapleczu 1. Bundesligi – Wojciech Moranda, tym razem nie grał. Jakie wyniki osiągają poloniści?

2. Bundesliga Süd

W 6 rundzie 2. Bundesligi Süd nadal świetnie sobie radzą Daniel Sadzikowski oraz Oskar Wieczorek (obaj SC Heusenstamm)! Zarówno Daniel jak i Oskar zwyciężyli w swoich pojedynkach! Daniel pokonał czarnym kolorem Normundsa Miezisa (2505 ELO), Oskar pokonał białym kolorem Andreja Sokolova (2517 ELO). Po 6 rundach Daniel (pierwsza szachownica) ma na swoim koncie 3 pkt, Oskar (druga szachownica) zdobył 4 pkt. Do zakończenia rozgrywek pozostały 3 rundy i obaj nasi zawodnicy mają szansę na zdobycie normy arcymistrzowskiej!

Wynik indywidualny Daniela – TUTAJ
Wynik indywidualny Oskara – TUTAJ
Wyniki 2. Bundesliga Süd – TUTAJ

2. Bundesliga Ost

W 2. Bundeslidze Ost zespoły rozgrywają w weekend po 2 rundy (sobota-niedziela). W zespole König Plauen w 7 i 8 rundzie rozgrywek wystąpili Dimitrios Mastrovasilis oraz Jolanta Zawadzka. Grający na pierwszej szachownicy Dimitrios Mastrovasilis zremisował obie swoje partie – z Jirim Stockiem (2566 ELO) oraz z Florianem Schwabenederem (2358 ELO). Natomiast Jolanta Zawadzka wygrała oba pojedynki! Najpierw pokonała Christiana Koepke (2317 ELO), a następnie zwyciężyła z Matthiasem Pfluge (2280 ELO). Dima (pierwsza szachownica) ma na swoim koncie 2,5 pkt z 4 partii, Jola (3-4 szachownica) 3,5 pkt z 4 partii.

Wynik indywidualny Dimitriosa – TUTAJ
Wynik indywidualny Jolanty – TUTAJ
Wyniki 2. Bundesliga Ost – TUTAJ

2. Bundesliga Nord

W 2. Bundesligi Nord występują Wojciech Moranda (SV Glückauf Rüdersdorf) oraz Kamil Stachowiak (SK Zehlendorf Berlin). W 6 rundzie tych rozgrywek zagrał tylko Kamil, który pokonał Martina Gruentera (2217 ELO). Wojtek (pierwsza szachownica) rozegrał dla swojej ekipy 5 partii z których zdobył 4 pkt, Kamil (siódma szachownica) zagrał w 6 partiach i wywalczył 5,5 pkt dla swojego zespołu.

Wynik indywidualny Wojtka – TUTAJ
Wynik indywidualny Kamila – TUTAJ
2. Bundesliga Nord – TUTAJ