Za nami druga runda zmagań w LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w Szachach 2017. Tym razem spośród zawodników Polonii Wrocław swoje partie wygrali Daniel Sadzikowski i Ania Kantane (oboje na zdjęciach).

W turnieju mężczyzn pierwsze zwycięstwo zanotował Daniel Sadzikowski, który pokonał GM Aleksandra Miśtę. Drugi remis w turnieju zaliczył Mateusz Bartel, który tym razem podzielił się punktem z Jackiem Tomczakiem. Rywalizacja jest bardzo wyrównana – po dwóch rundach nie ma zawodnika, który mógłby pochwalić się dwoma zwycięstwami.

W zmaganiach kobiet we wtorek dominował kolor biały – aż cztery zawodniczki grające białymi wygrały swoje partie. Zwycięstwo w pojedynku z Anną Warakomską odniosła nasza Ania Kantane. Niestety, porażki zanotowały Jolanta Zawadzka i Iweta Rajlich. Jedyną zawodniczką, która grając czarnymi nie przegrała partii, była Karina Szczepkowska, która zremisowała z Joanną Majdan. Po dwóch rundach na czele klasyfikacji jest broniąca złotego medalu sprzed roku Monika Soćko, która jako jedyna ma na koncie dwie wygrane (we wtorek pokonała naszą Iwetę).

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

2 RUNDA:
Daniel Sadzikowski
– Aleksander Miśta 1-0
Bartosz Soćko – Bartłomiej Heberla 0-1
Mateusz Bartel – Jacek Tomczak 1/2
Grzegorz Gajewski – Łukasz Jarmuła 1-0
Michał Krasenkow – Kacper Piorun 0-1

Tabela po 2 rundach:

Poniżej partie Mateusza i Daniela z II rundy:

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]Dzieje się! Wczorajszy wynik trzech rezultatywnych partii został dzisiaj poprawiony i tylko w jednej partii padł remis – akurat w mojej. Co ciekawe, mimo takiego gradu partii zakończonych wygraną jednej ze stron, nie mamy ani jednego zawodnika, który miałby komplet punktów. Moja partia z Jackiem Tomczakiem, jak wspomniałem, zakończyła się remisem. Po debiucie moja pozycja zapewne była lepsza, ale nie do końca wiedziałem jaki plan wybrać. Ostatecznie zdecydowałem się na bardzo prostolinijną grę – rozwijałem atak na skrzydle królewskim, licząc na to, że w końcu uda mi się osłabić czarnego monarchę. Jacek grał jednak bardzo dobrze i ocena pozycji cały czas oscylowała w okolicach dynamicznie równej. Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem, a ja… mogę się pochwalić, że mam póki co więcej remisów niż… cały turniej.[/us_testimonial]

Materiał filmowy z wypowiedzią MateuszaTUTAJ

W 3. rundzie zagrają: Łukasz Jarmuła – Bartosz Soćko, Kacper Piorun – Grzegorz Gajewski, Jacek Tomczak – Michał Krasenkow, Aleksander Miśta – Mateusz Bartel, Bartłomiej Heberla – Daniel Sadzikowski.

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

2 RUNDA:
Monika Soćko – Iweta Rajlich 1-0
Anna Kantane – Anna Warakomska 1-0
Oliwia Kiołbasa – Jolanta Zawadzka 1-0
Klaudia Kulon – Alicja Śliwicka 1-0
Joanna Majdan – Karina Szczepkowska 1/2

Tabela po 2 rundach:

Poniżej partie Joli, Iwety i Ani z II rundy:

W 3. rundzie zagrają: Karina Szczepkowska – Anna Kantane, Iweta Rajlich – Joanna Majdan, Jolanta Zawadzka – Monika Soćko, Alicja Śliwicka – Oliwia Kiołbasa, Anna Warakomska – Klaudia Kulon.

Strona Mistrzostw Polski – TUTAJ

Podsumowanie I rundy – TUTAJ

Fot. PZSzach