Za nami trzecia runda zmagań w LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w Szachach 2017. Pierwszej porażki w turnieju doznał nasz Mateusz Bartel, ale z pewnością długo jej nie rozpamiętywał, bo w czwartek miało miejsce znacznie ważniejsze dla niego wydarzenie…

Mateusz Bartel

W turnieju mężczyzn Mateusz przegrał z Aleksandrem Miśtą, ale tego dnia ważniejsze było to, że został ojcem! Gratulujemy! Daniel Sadzikowski tym razem zremisował z Bartłomiejem Heberlą. Po trzech rundach liderem jest Kacper Piorun (2,5 pkt.), który tym razem pokonał Grzegorza Gajewskiego.

W zmaganiach kobiet we wtorek zmierzyły się ze sobą dwie zawodniczki o najwyższym rankingu – Jola Zawadzka i Monika Soćko. Niestety, szachistka Polonii Wrocław musiała uznać wyższość broniącej mistrzowskiego tytułu rywalki. Dla Soćko była to trzecia wygrana w trzeciej partii! Ania Kantane zremisowała z Kariną Szczepkowską, a Iweta Rajlich przegrała z Joanną Majdan.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

3 RUNDA:
Łukasz Jarmuła – Bartosz Soćko 0-1
Kacper Piorun – Grzegorz Gajewski 1-0
Jacek Tomczak – Michał Krasenkow 1/2
Aleksander Miśta – Mateusz Bartel 1-0
Bartłomiej Heberla – Daniel Sadzikowski 1/2

Tabela po 3 rundach:

Poniżej partie Mateusza i Daniela z III rundy:

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]W trzeciej rundzie dostałem lekcję gry końcowej od Aleksandra Miśty. Nie będę się jednak na temat tej partii rozpisywał, dodam tylko, że zostałem dziś Tatą.[/us_testimonial]

W 4. rundzie zagrają: Bartosz Soćko – Daniel Sadzikowski, Mateusz Bartel – Bartłomiej Heberla, Michał Krasenkow – Aleksander Miśta, Grzegorz Gajewski – Jacek Tomczak, Łukasz Jarmuła – Kacper Piorun.

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

Jolanta Zawadzka

3 RUNDA:
Karina Szczepkowska – Anna Kantane 1/2
Iweta Rajlich – Joanna Majdan 0-1
Jolanta Zawadzka – Monika Soćko 0-1
Alicja Śliwicka – Oliwia Kiołbasa 1-0
Anna Warakomska – Klaudia Kulon 1/2

Tabela po 3 rundach:

Poniżej partie Joli, Iwety i Ani z III rundy:

W 4. rundzie zagrają: Anna Kantane – Klaudia Kulon, Oliwia Kiołbasa – Anna Warakomska, Monika Soćko – Alicja Śliwicka, Joanna Majdan – Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska – Iweta Rajlich.

Strona Mistrzostw Polski – TUTAJ

Podsumowanie I rundy – TUTAJ
Podsumowanie II rundy – TUTAJ

Fot. PZSzach