Za nami czwarta runda zmagań w LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w Szachach 2017. Na właściwy tor wróciła Jolanta Zawadzka pokonała Joannę Majdan. Jak spisali się pozostali reprezentanci Polonii Wrocław?

W turnieju mężczyzn Daniel Sadzikowski zremisował z trenerem męskiej kadry Polski Bartoszem Soćko, a Mateusz Bartel przegrał z Bartłomiejem Heberlą. Liderem pozostaje Kacper Piorun, który tym razem ograł najmłodszego w stawce Łukasza Jarmułę i po czterech rundach ma 3,5 pkt. na koncie.

W zmaganiach kobiet po dwóch porażkach z rzędu na właściwe tory wróciła Jolanta Zawadzka, która pokonała Joannę Majdan. Ania Kantane zremisowała z Klaudią Kulon, a Iweta Rajlich podzieliła się punktem z Kariną Szczepkowską. Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła Monika Soćko, która pewnie przewodzi w klasyfikacji generalnej.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

4 RUNDA:
Bartosz Soćko – Daniel Sadzikowski 1/2
Mateusz Bartel – Bartłomiej Heberla 0-1
Michał Krasenkow – Aleksander Miśta 0-1
Grzegorz Gajewski – Jacek Tomczak 1-0
Łukasz Jarmuła – Kacper Piorun 0-1

Poniżej partie Mateusza i Daniela z III rundy:

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]Mistrzostwa nadal są bardzo bojowe, a na placu boju pozostał tylko jeden zawodnik bez porażki. Jest nim Kacper Piorun, który zasłużenie przewodzi stawce i świetnie radzi sobie z rolą faworyta. Na drugim biegunie jest Łukasz Jarmuła, który póki co nie uciułał jeszcze nawet połówki, a tuż nad nim jestem ja. Dzisiaj przegrałem drugi raz z rzędu. Bartłomiej Heberla był ode mnie po prostu lepszy. W partii wszystko poszło źle – źle się przygotowałem, a następnie, gdy wydawało mi się, że wychodzę na prostą, to pogubiłem się w komplikacjach. Partia, owszem, była ciekawa i bojowa, ale jak się okazuje, przeciwnik widział dużo więcej, a to w tego typu pozycjach jest kluczowe.[/us_testimonial]

W 5. rundzie zagrają: Kacper Piorun – Bartosz Soćko, Jacek Tomczak – Łukasz Jarmuła, Aleksander Miśta – Grzegorz Gajewski, Bartłomiej Heberla – Michał Krasenkow, Daniel Sadzikowski – Mateusz Bartel.

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

4 RUNDA:
Anna Kantane
– Klaudia Kulon 1/2
Oliwia Kiołbasa – Anna Warakomska 1-0
Monika Soćko – Alicja Śliwicka 1-0
Joanna Majdan – Jolanta Zawadzka 0-1
Karina Szczepkowska – Iweta Rajlich 1/2

Poniżej partie Joli, Iwety i Ani z IV rundy:

W 5. rundzie zagrają: Iweta Rajlich – Anna Kantane, Jolanta Zawadzka – Karina Szczepkowska, Alicja Śliwicka – Joanna Majdan, Anna Warakomska – Monika Soćko, Klaudia Kulon – Oliwia Kiołbasa.

Strona Mistrzostw Polski – TUTAJ

Podsumowanie I rundy – TUTAJ
Podsumowanie II rundy – TUTAJ
Podsumowanie III rundy – TUTAJ

Fot. PZSzach