W piątej rundzie LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w Szachach 2017, byliśmy świadkami dwóch derbowych pojedynków pomiędzy zawodnikami naszego klubu z których zwycięsko wyszli bardziej doświadczeni poloniści! Jakie wyniki padły w 5 rundzie!

W turnieju mężczyzn 5 runda przyniosła pierwszy i zarazem ostatni pojedynek pomiędzy zawodnikami naszego klubu. W partii Sadzikowski – Bartel zwycięstwo odniósł Mateusz, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach. Na półmetku zawodów pierwsze miejsce zajmuje Kacper Piorun z 4 pkt, nasi Panowie z 2 pkt zajmują miejsca 8-9.

Tak samo jak u Panów w Mistrzostwach Polski Kobiet doszło do pojedynku pomiędzy polonistkami z którego milsze wspomnienia będzie miała Iweta Rajlich, która pokonała Annę Kantane. Dla Iwety to także była pierwszy triumf w zawodach. Niestety już 3 porażkę w tegorocznych Mistrzostwach Polski odniosła Jolanta Zawadzka, która musiała uznać wyższość Kariny Szczepkowskiej. U Pań podobnie jak u Panów na półmetku mistrzostw nie mamy powodów do radości, nasze Panie zajmują z 2 pkt miejsca od 6 do 8.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

5 RUNDA:

Kacper Piorun – Bartosz Soćko 1/2
Jacek Tomczak – Łukasz Jarmuła 1-0
Aleksander Miśta – Grzegorz Gajewski 1/2
Bartłomiej Heberla – Michał Krasenkow 0-1
Daniel Sadzikowski – Mateusz Bartel 0-1

Tabela po 5 rundach:

Poniżej partia Mateusza z Danielem z V rundy:

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]Podobnie jak rok temu, tak i dzisiaj, pierwsza wygrana w MP przypadła w moim przypadku na piątą rundę. Wtedy jednak, po czterech remisach, pokonałem Radka Wojtaszka i włączyłem się do walki o podium, dzisiaj po wygranej z 9 miejsca… nie przesunąłem się ani o milimetr. Stawka, której nadal przewodzi Kacper Piorun, uciekła mi przecież bardzo daleko. Nie zmienia to jednak faktu, że wygrana z Danielem Sadzikowskim dała mi wiele satysfakcji. Choć partia daleka była od bezbłędnej (nie wiem, na przykład, po co oddałem pionka e6, choć czułem, że po 16…Hd6 z dalszym He7 czarne nie mogą stać gorzej – a jak się okazuje, zapewne stoją przyjemniej), to ogólnie było w niej ciekawie i grałem z jakimś pomysłem. Cieszę się zatem, że dołączyłem do grona uczestników, którzy wygrali choć raz, a fakt tego, że między 16 a 26 ruchem stałem zapewne sporo gorzej (po prostu bez piona) zbytnio mnie nie martwi.[/us_testimonial]

W 6. rundzie zagrają: Bartosz Soćko – Mateusz Bartel, Michał Krasenkow – Daniel Sadzikowski, Grzegorz Gajewski – Bartłomiej Heberla, Łukasz Jarmuła – Aleksander Miśta, Kacper Piorun – Jacek Tomczak

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

5 RUNDA:

Iweta Rajlich – Anna Kantane 1-0
Jolanta Zawadzka – Karina Szczepkowska 0-1
Alicja Śliwicka – Joanna Majdan 0-1
Anna Warakomska – Monika Soćko 1/2
Klaudia Kulon – Oliwia Kiołbasa 1/2

Tabela po 5 rundach:

Poniżej partie Joli, Iwety i Ani z V rundy:

W 6. rundzie zagrają: Anna Kantane – Oliwia Kiołbasa, Monika Soćko – Klaudia Kulon, Joanna Majdan – Anna Warakomska, Karina Szczepkowska – Alicja Śliwicka, Iweta Rajlich – Jolanta Zawadzka

Strona Mistrzostw Polski – TUTAJ

Podsumowanie I rundy – TUTAJ
Podsumowanie II rundy – TUTAJ
Podsumowanie III rundy – TUTAJ

Podsumowanie IV rundy – TUTAJ

Fot. PZSzach