Siódma runda LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w Szachach 2017 przyniosła nam kolejne derby Polonii Wrocław, w których Anna Kantane (na zdjęciu) wygrała z Jolantą Zawadzką. Zwycięstwo odniosła także Iweta Rajlich. Niestety, porażek doznali panowie: Mateusz Bartel i Daniel Sadzikowski.

Anna Kantane

Jola Zawadzka na pewno nie zaliczy tych zawodów do udanych. Najlepsza zawodniczka Polonii, reprezentantka Polski i wielokrotna medalistka mistrzostw kraju najwyraźniej tym razem nie trafiła z formą, bo po siedmiu rundach ma na koncie tylko 2 punkty i aż 5 porażek. Dzień po tym, jak Jola przegrała pojedynek derbowy z Iwetą Rajlich, w siódmej rundzie znów musiała się mierzyć z klubową koleżanką i znów przegrała – tym razem z Anią Kantane. Ania po siedmiu rundach ma 4 punkty i – podobnie jak Iweta –  w dwóch ostatnich może zaatakować podium. Prowadzi broniąca tytułu Monika Soćko (5 pkt.), która we wtorek zmierzy się… z naszą Anią.

W rywalizacji mężczyzn pierwszej porażki w zawodach doznał prowadzący w klasyfikacji Kacper Piorun, który przegrał z goniącym go Aleksandrem Miśtą (teraz ten zawodnik traci tylko 0,5 pkt. do lidera). Taką samą stratę do Pioruna mają Michał Krasenkow i Grzegorz Gajewski. Pierwszy pokonał w poniedziałek Mateusza Bartla, a drugi ograł Daniela Sadzikowskiego.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

7 RUNDA:

Jacek Tomczak – Bartosz Soćko 1-0
Aleksander Miśta – Kacper Piorun 1-0
Bartłomiej Heberla – Łukasz Jarmuła 1-0
Daniel Sadzikowski – Grzegorz Gajewski 0-1
Mateusz Bartel – Michał Krasenkow 0-1

Tabela po 7 rundach:

Poniżej partia Mateusza i Daniela z VII rundy:

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]Kibice, którzy śledzą Lotto MP, mają nie lada frajdę. Komplet partii rezultatywnych i pogromowa porażka lidera, która sprawia, że intryga turniejowa trwa w najlepsze – czy można było spodziewać się lepszego scenariusza? Niestety, w tej intrydze nie biorę udziału, walcząc o medal od drugiej strony tabeli. Dzisiejsza partia z Michałem Krasenkowem była w moim wykonaniu bardzo słaba. Po dwóch dniach bez porażki, miałem dzisiaj ochotę na walkę, ale wyszło tak, jak każdy widzi. Mój doświadczony przeciwnik pokazał mi, że ważniejsze o machania rękami jest wyprowadzanie celnych ciosów – co z tego, że miałem pozornie aktywniejsze figury, jeśli nie miałem żadnych obiektów do ataku, a rywal po prostu wziął piona? Myślę, że ta partia mogłaby być rozegrana na MP 15 lat temu – wówczas nasze starcie miało podobny przebieg i podobnie zostałem przez starszego rywala wypunktowany. Jak widać, czas daje się cofnąć![/us_testimonial]

W 8. rundzie zagrają: Bartosz Soćko – Michał Krasenkow, Grzegorz Gajewski – Mateusz Bartel, Łukasz Jarmuła – Daniel Sadzikowski, Kacper Piorun – Bartłomiej Heberla, Jacek Tomczak – Aleksander Miśta.

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

7 RUNDA:

Jolanta Zawadzka – Anna Kantane 0-1
Alicja Śliwicka – Iweta Rajlich 0-1
Anna Warakomska – Karina Szczepkowska 0-1
Klaudia Kulon – Joanna Majdan 1-0
Oliwia Kiołbasa – Monika Soćko 1/2

Tabela po 7 rundach:

Poniżej partie Joli z Anią i Iwety z VII rundy:

W 8. rundzie zagrają: Anna Kantane – Monika Soćko, Joanna Majdan – Oliwia Kiołbasa, Karina Szczepkowska – Klaudia Kulon, Iweta Rajlich – Anna Warakomska, Jolanta Zawadzka – Alicja Śliwicka.

Strona Mistrzostw Polski – TUTAJ

Podsumowanie I rundy – TUTAJ
Podsumowanie II rundy – TUTAJ
Podsumowanie III rundy – TUTAJ

Podsumowanie IV rundy – TUTAJ
Podsumowanie V rundy – TUTAJ
Podsumowanie VI rundy – TUTAJ

Fot. PZSzach