Na rundę przed zakończeniem Mistrzostw Polski do lat 16 i 18, Kamil Nowak ma zagwarantowany minimum srebrny medal! Zwycięstwo w ósmej rundzie odnieśli: Szymon Gumularz, Agata Dwilewicz, Karolina Kalinowska, zremisowali: Kamil Nowak, Katarzyna Dwilewicz, przegrali: Adam Kawałko, Patrycja Szulc

W grupie chłopców do lat 18 zwycięską passę zakończył Kamil Nowak, który zremisował partię ósmej rundy. Mimo remisu Kamil utrzymał prowadzenie w tabeli, ale jego największy konkurent do złota Igor Janik zrównał się z polonistą punktami! Dodatkowo Kamil na rundę przed zakończeniem mistrzostw może być pewny minimum srebrnego medalu, ponieważ w 3 tabeli zawodnik traci do polonisty 1,5 pkt! Oczywiście liczymy, że Kamil sięgnie po złot! Równie dobrze jak Kamil, w grupie chłopców do lat 16 radzi sobie Szymon Gumularz, który wygrał partię w przedostatniej rundzie i zajmuje 2 miejsce! Niestety czwartą porażkę z rzędu zanotował Adam Kawalko i po 8 rundach jest na 29 pozycji. Przegrał także Radosław Dytman i z 2,5 pkt jest na 37 miejscu.

Wśród dziewcząt do lat 18 swoją partię zremisowała Katarzyna Dwilewicz i na rundę przed końcem dzieli miejsca 3-6! Jutro przed Kasią partia o medal! Zwycięstwo w tej samej grupie odniosła Karolina Kalinowska, która z 4 pkt zajmuje 18 miejsce. W grupie dziewcząt do lat 16 po zwycięstwie w ósmej rundzie, do pierwszej dziesiątki wskoczyła Agata Dwilewicz, która z 5 pkt plasuje się na 9 pozycji. Niestety, tak dobrze jak Agacie, nie idzie Patrycji Szulc, która przegrała swój pojedynek i z 2,5 pkt jest na dalekiej 33 lokacie.

Jutro ostatnia runda mistrzostw rozpoczyna się o godzinie 9:30! Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Oto miejsca w klasyfikacji i dorobek punktowy wszystkich zawodników Polonii po 8 rundach:

Chłopcy do lat 16 (KLASYFIKACJA TUTAJ):
2. Szymon Gumularz – 6 pkt
29. Adam Kawałko – 3 pkt
37. Radosław Dytman – 2,5 pkt

Dziewczęta do lat 16 (KLASYFIKACJA TUTAJ):
9. Agata Dwilewicz – 5 pkt
33. Patrycja Szulc – 2,5 pkt

Chłopcy do lat 18 (KLASYFIKACJA TUTAJ):
1. Kamil Nowak – 7 pkt

Dziewczęta do lat 18 (KLASYFIKACJA TUTAJ):
4. Katarzyna Dwilewicz – 5,5 pkt
18. Karolina Kalinowska – 4 pkt