W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano ostatnie 3 rundy w ramach rozgrywek tht Extraligi! W najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach wystąpiło łącznie 3 polonistów. Jakie wyniki osiągnęli?

W dniach 31.03-2.04.2017 w Brnie rozegrano ostatnie 3 rundy Czeskiej Extraligi Szachowej. W lidze złożonej z 12 zespołów, w których w każdym meczu występuję po 8 zawodników, zagrało 3 zawodników naszego klubu. Mateusz Bartel grał dla 1. Novoborsky SK, Daniel Sadzikowski i Kamil Stachowiak dla Tatrana Litovel. W ostatnim zjeździe nie wystąpili jednak Mateusz i Daniel. Grał tylko Kamil, który dla swojego zespołu zdobył 2 pkt (wygrana, 2 remisy) – grając na szachownicach 3-4. Ostatecznie Mateusz wystąpił w 6 meczach i zdobył 4 pkt (3 zwycięstwa, 2 remisy i porażka), grając na 4-5 szachownicy, zespół naszego kapitana został już po raz 8 z rzędu Drużynowym Mistrzem Czech. Daniel zagrał w 2 partiach na 1 szachownicy i zdobył 0,5 pkt. Kamil zagrał tylko w ostatnim zjeździe. Niestety ekipa Daniela i Kamila pożegnała się z rozgrywkami Extraligi zajmując ostatecznie 11 miejsce.

Warto jeszcze wspomnieć o występach w niższych ligach Jakuba Żeberskiego oraz Kamila Stachowiaka (w Czechach można grać w dwóch drużynach, znajdujących się na różnych szczeblach rozgrywkowych). Wyniki naszych zawodników poniżej!

Wynik indywidualny Mateusza – TUTAJ
Wynik indywidualny Daniela – TUTAJ
Wynik indywidualny Kamila – TUTAJ

Tabela końcowa:

Wyniki z Czeskiej Ekstraligi – TUTAJ

W 1. Lidze – východ (2 poziom rozgrywkowy) w zespole Region Panda występuje Jakub Żeberski, który rozegrał jak dotychczas trzy partie, które wszystkie wygrał. Zespół Kuby po 10 rundach zajmuje 8 miejsce. Do zakończenia rozgrywek pozostała już tylko runda.

Pełne wyniki 1. Ligi – východ – TUTAJ

W 2. Lidze „F” (3 poziom rozgrywkowy) w zespole Sokol Vrbno p/ Pradedem występuję także Kamil Stachowiak (w Czechach można grać w dwóch drużynach znajdujących się na różnych szczeblach rozgrywkowych). Kamil dla swojego zespołu z 11 rund zagrał w 4 meczach, w których zdobył 2,5 pkt. Zespół Kamila ukończył ligę na bezpiecznej 7 pozycji.

Pełne wyniki 2. Ligi „F” – TUTAJ