W 9 rundzie III Dolnośląskiej Ligi Szachowej nasz zespół wybrał się do Pęgowa, aby zmierzyć się z liderem ligi! Jak poszło naszej drużynie na terenie lidera?

III Dolnośląska Liga Szachowa

Po 8 rundach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej nasz zespół MDK Fabryczna Polonia Wrocław miał na swoim koncie 7 zwycięstw i jedną porażkę, odniesioną w niecodziennych okolicznościach (po walkowerze na pierwszej szachownicy, przegraliśmy mecz 0-5). Nasz rywal – Wieża Pęgów, zajmowała 1 miejsc z 8 wygranymi meczami z rzędu! Jak wiadomo każda seria kiedyś się kończy i to nasz zespół stanął na zwycięskiej ścieżce drużyny z Pęgowa, pokonując dotychczasowego lidera 3-2! Wygrali Przemysław Piotrowski oraz Maciej Świcarz, zremisowali Kamil Nowak i Jakub Żeberski, przegrał Krzysztof Kolasiński.Po zwycięstwie awansowaliśmy na 1 miejsce! W następnym meczu (23.04) nasza drużyna zagra z ekipą WKS Kopernik.

IX runda

Wieża Pęgów – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 2 – 3

Dowgird Filip – Piotrowski Przemysław 0-1
Nowak Kamil – Pankiewicz Tomasz 1/2
Kwieciński Marian – Żeberski Jakub 1/2
Świcarz Maciej – Grossmann Ryszard 1-0
Helaszek Edward – Kolasiński Krzysztof 1-0

Więcej informacji TUTAJ

Tabela po 9 rundach: