W miniony weekend rozegrano ostatnie rundy w Lidze Węgierskiej, gdzie występuje dwóch polonistów! Jakie wyniki osiągnęli Mateusz Bartel i Daniel Sadzikowski?

Liga Węgierska, złożona z 10 zespołów, w weekend (8-9 kwietnia) zakończyła rozgrywki w sezonie 2016/17! W Lidze Węgierskiej, w której mecze rozgrywa się na 12 szachownicach, grało dwóch naszych zawodników: Mateusz Bartel (DVTK Sport Korlátolt Felelősségű Társaság) oraz Daniel Sadzikowski (Dunaharaszti MTK). Ostatnie dwie rundy zagrał jednak tylko Mateusz Bartel, który oba pojedynki zremisował na 1 szachownicy. Najpierw Mateusz, czarnym kolorem, zremisował z Sergiejem Grigoriancem (2564 ELO), następnie białym kolorem zremisował, ze świetnie znanym w naszym klubie Csabą Baloghiem (2621 ELO), który w poprzednich latach reprezentował nasz klub w rozgrywkach ligowych w naszym kraju. Mateusz łącznie zagrał w 4 meczach swojej ekipy (po 2 partie na I i II szachownicy) i zdobył 2,5 pkt dla swojej ekipy (zwycięstwo, 3 remisy), z która wywalczył srebrny medal. Daniel zagrał tylko w jednym meczu, z pierwszej rundy, kiedy zremisował na 1 szachownicy z Benjaminem Gledurą (2585 ELO). Zespół Daniela skończył ligę na 7 pozycji.

Strona z wynikami – TUTAJ