W minioną niedzielę wraz z ostatnią rundą w 2. Bundeslidze zakończyły się rozgrywki ligowe u naszych zachodnich sąsiadów! Jak w sezonie 2016/17 radzili sobie poloniści na różnych szczeblach rozgrywkowych w Niemczech?

W niedzielę (7.05.2017) zakończyły się rozgrywki 2. Bundesligi! Tydzień wcześniej liga zakończyła się w 1. Bundeslidze. W ostatniej rundzie 2. Bundesligi Süd z polonistów, zagrali tylko Daniel Sadzikowski i Oskar Wieczorek, którzy walczyli o swoje drugie normy arcymistrzowskie! Wynik Daniela i Oskara poniżej.

1. Bundesliga

W najwyższej klasie rozgrywek szachowych w Niemczech z zawodników naszego klubu występował tylko Mateusz Bartel, który grał dla zespołu USV Dresden. Mateusz, zagrał łącznie w 6 partiach na 15 możliwych i grając na szachownicach 3-4, zdobył 3,5 pkt. Zespól Mateusz zakończył ligę na 7 miejscu – na 16 zespołów.

Strona Bundesligi – TUTAJ
Wynik indywidualny Mateusza – TUTAJ

2. Bundesliga Süd

W ostatniej rundzie 2. Bundesligi Süd (niedziela, 7.05.2017) Daniel Sadzikowski oraz Oskar Wieczorek (obaj SC Heusenstamm) grali o swoje drugie normy arcymistrzowskie! Daniel musiał zremisować, a Oskar wygrać aby zdobyć normę. Sukces osiągnął tylko Daniel, który zremisował białym kolorem z Ericem Lobronem (2507 ELO), tym samym wypełniając drugą normę arcymistrzowską! Brawo Daniel! Niestety Oskar, grając czarnymi, tylko zremisował z Matthiasem Dannem (2491 ELO) i do normy arcymistrzowskiej zabrakło mu 0,5 pkt 🙁 Podsumowując występ polonistów, Daniel na 1. szachownicy w 9 partiach zdobył 5,5 pkt (3 zwycięstwa, 5 remisów, porażka), natomiast Oskar grając na 2. szachownicy zdobył 5 pkt (3 zwycięstwa, 4 remisy, 2 porażki), zostawiając w pokonanym polu między innymi: Anotna Korobova oraz Gatę Kamskiego! Ostatecznie zespół Daniela i Oskara ukończył ligę na 4. pozycji.

Wynik indywidualny Daniela – TUTAJ
Wynik indywidualny Oskara – TUTAJ
Wyniki 2. Bundesliga Süd – TUTAJ

2. Bundesliga Ost

W 2. Bundeslidze Ost dla zespołu König Plauen grali: Dimitrios Mastrovasilis oraz Jolanta Zawadzka. Dima zagrał 4 partie na 1. szachownicy i zdobył 2,5 pkt (zwycięstwo, 3 remisy), Jola również zagrała w 4 partiach i zdobyła 3,5 pkt (szachownice 3-4). Niestety zespół polonistów spadł do Oberligi.

Wynik indywidualny Dimitriosa – TUTAJ
Wynik indywidualny Jolanty – TUTAJ
Wyniki 2. Bundesliga Ost – TUTAJ

2. Bundesliga Nord

W 2. Bundesligi Nord występowali Wojciech Moranda (SV Glückauf Rüdersdorf) oraz Kamil Stachowiak (SK Zehlendorf Berlin). Wojtek grając na 1. szachownicy w 7 partiach zdobył 6 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy), a jego zespół zajął 3 miejsce. Ekipa Kamila zajęła 5. miejsce, a sam Kamil grając na szachownicach 6-7, zdobył 5,5 pkt w 6 partiach.

Wynik indywidualny Wojtka – TUTAJ
Wynik indywidualny Kamila – TUTAJ
2. Bundesliga Nord – TUTAJ