Pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraliga 2017, okazała się udana dla naszego zespołu! VOTUM SA Polonia Wrocław pewnie pokonała ekipę z Raciborza 4,5-1,5!

W pierwszej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraliga 2017, nasz zespół pewnie pokonał KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz 4,5:1,5! Zwycięstwa dla naszej ekipy odnieśli: Dimitrios Mastrovasilis, Oskar Wieczorek oraz Jolanta Zawadzka, zremisowali Mateusz Bartel, Daniel Sadzikowski, Wojciech Moranda. Jutro, naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Akademia Szachowa ChessGrow Gliwice. Runda rozpoczyna się o godzinie 15:00. Liczymy na kontynuowanie przez nasz zespół zwycięskiej ścieżki!

VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz 4,5 – 1,5

Bartel Mateusz – Krzyżanowski Marcin 1/2
Polok Kacper – Mastrovasilis Dimitrios 0-1
Sadzikowski Daniel – Wieczorek Zbigniew 1/2
Jaworski Mirosław – Moranda Wojciech 1/2
Wieczorek Oskar – Orzechowski Jacek 1-0
Zemlickova Olena – Zawadzka Jolanta 0-1

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]Pierwsza runda Ekstraligi poszła po myśli mojej drużyny. Wygrana 4,5-1,5 mniej więcej oddaje to, co działo się na szachownicach, choć wyższa wygrana także nie byłaby niespodzianką. W mojej partii z Marcinem Krzyżanowskim wydarzenia przybrały wolny obrót. Po wybraniu Ataku Trompowskiego dostałem lekko przyjemniejszą pozycję, którą mogłem rozgrywać tak jak chciałem – czarne nie za bardzo miały możliwości do aktywnej gry. Wydawało mi się, że progres jest kwestią czasu, ale Marcin cierpliwie się bronił. Mimo to, po kontroli czasu, oceniałem, że moja pozycja powinna być technicznie bliska wygranej. Techniki jednak zabrakło, popełniłem (tak jak i mój rywal) sporo niedokładności i ostatecznie partie zakończyła się remisem. Dzisiaj mamy ważny mecz, a naszym rywalem będzie drużyna z Gliwic. To ważne starcie z punktu widzenia walki o podium i mam nadzieję, że staniemy na wysokości zadania.[/us_testimonial]

Partie polonistów z I rundy:
Pozostałe wyniki I rundy:

WKS Kopernik – K.Sz. Miedź Legnica 2,5 – 3,5
SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza – Wasko HETMAN GKS Katowice 0,5 -5,5
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – UKS „Hetman” Częstochowa 3,5 – 2,5
TS Wisła Kraków – Akademia Szachowa ChessGrow Gliwice 2,5 – 3,5

Kojarzenie II rundy (sobota, godz. 15:00)

K.Sz. Miedź Legnica – KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz
Akademia Szachowa ChessGrow Gliwice – VOTUM SA Polonia Wrocław
UKS „Hetman” Częstochowa – TS Wisła Kraków
Wasko HETMAN GKS Katowice – KSz Stilon Gorzów Wlkp.
WKS Kopernik – SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza

Strona Ekstraligi – TUTAJ
Wyniki Ekstraligi – TUTAJ

zdjęcie: Dawid Czerwoński