Od 30 maja do 10 czerwca w Mińsku rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach. W gronie blisko 400 uczestników mamy aż sześcioro zawodników Polonii Wrocław!

Turniej w Mińsku odbędzie się na dystansie 11 rund. Polonię Wrocław reprezentować będą: Dariusz Świercz (rank. 2649), Mateusz Bartel (2637), Dimitrios Mastrovasilis (2580), Daniel Sadzikowski (2548), Jolanta Zawadzka (2419) i Anna Kantane (2295). Zawody w stolicy Białorusi będą miały bardzo silną obsadę – do rywalizacji zgłosiło się ponad 150 zawodników z tytułem arcymistrza! Listę startową otwiera Czech David Navara (rank. 2739). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jan Krzysztof Duda (2693 i 13. numer startowy), a spośród zawodników Polonii najwyżej na liście startowej jest Dariusz Świercz (41. numer).

Dla Mateusza Bartla i Jolanty Zawadzkiej będzie to „przetarcie” i sprawdzian formy przed Drużynowymi Mistrzostwami Świata, w których będą reprezentować nasz kraj (17-26 czerwca w Chanty-Mansyjsku). – Będę miała okazję zmierzyć się z lepszymi zawodnikami – to jest głównym argumentem, by na te mistrzostwa pojechać. Turniej ma silna obsadę i liczę na to, że dla mnie będzie to bardzo dobry trening. Chcę tam sprawdzić swoje przygotowanie i rozegrać się przed DMŚ. Dlatego wynik w Mińsku będzie miał dla mnie mniejsze znaczenie – mówi Jolanta Zawadzka.

Ciekawostką jest, że sędzią głównym zawodów w Mińsku będzie Tomasz Delega, prezes PZSZach.

Pierwsza runda zostanie rozegrana we wtorek o godz. 15.30 (czasu miejscowego) w Polsce o godz. 14:30

LISTA STARTOWA – TUTAJ

Transmisja partii – TUTAJ