Zapraszamy do zapoznania się ze spostrzeżeniami przygotowanymi przez instruktora Michała Mamczara z wyników osiąganych przez naszych juniorów w 2017 roku!

Sprawozdanie Pana Michała Mamczara:

11/12.03.2017 r. SPRING CHESS CLASSIC w OŁAWIE

Gr. „C” – Grających osiemnaścioro dzieci w tym czwórka polonistów. Zwyciężył zgarniając wszystkie punkty nasz Mikołaj Grobelny, dzięki temu był bliziutko uzyskania drugiej kategorii. Brawo p. Mikołaju. Również dobrze wypadła Julia Salamon zajmując czwarte miejsce. Czternaste miejsce zajęła Maja Wieczorek.

18.03.2017 r. – 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach dla dzieci do lat 6, 7 i 8

Do lat ośmiu grających było jedenaścioro w tym pięcioro polonistów, którzy uplasowali się na następujących miejscach 2. Variale Janfranco 4. Milena Chmielewska 5. Chmielewski Karol. W grupie do lat siedmiu mieliśmy siedmioro przedstawicieli a ich pozycje w tabeli końcowej są następujące: 4. Maja Wieczorek 6. Piotr Madalski 7. Bartłomiej Bednarek 9. Karol Król.

W grupie najmłodszej czyli do lat sześciu i młodsi mieliśmy tylko jednego reprezentanta, który był faworytem do zwycięstwa i tak się stało, wygrał Krystian Piechocki zgarniając maksymalną Ilość punktów.

18/19.03.2017 r. IV Otwarte Mistrzostwa WKS „Kopernik” we Wrocławiu

W grupie „A” z naszego środowiska brała udział w rozgrywkach trójka kursantów. Wygrał grupę Danyło Savluk z maksymalną ilością punktów co zapewniło mu czwartą kategorię. Drugie miejsce zajął również nasz Roman Rawiszen i zdobył piątą kategorię. Młodziutki Rościsław Rawiszyn zajął przedostatnie miejsce z dorobkiem 1,5 pkt.

W grupie „B” wystąpił Timofei Kniuk który zgromadził 3,5 pkt i był bliski uzyskania czwartej kategorii.

Grupę „C” wygrała nasza Julia Salamon i uwaga wywalczyła zasłużenie drugą kategorię. Gratulacje ! Piąty był Krzysztof Nagły, a szósta Małgosia Nagły.

Grupę „D” wygrał Vladysław Nikonenko ku zadowoleniu p. Pauliny. Czwarty był mały nie bez pokrycia „walczak” Filip Pawicki 6. Nagły Wojciech 7. Grobelny Mikołaj 8. Konieczny Kacper.

W grupie „E” najliczniej obsadzonej grającymi, jednocześnie o wydłużonym czasie gry ale ograniczonej ilości rund do pięciu grał nasz Jakub Luberański, który tym razem w sposób dostojny zwyciężył. O !! Jak byłoby wspaniale gdyby pan Panie Jakubie „huśtawkę” wyniósł na strych lub do piwnicy. Gratulacje.

18/19.03.2017 r. Klasyfikacyjny Turniej Szachowy w Przemkowie

Grających czternaście osób w tym polonista Rafał Topoła, który zajął piąte miejsce z dorobkiem 4,5 pkt. i rankingiem uzyskanym 1800. Rozumiem, że oczekiwania były bardziej pozytywne i wydaje się że nie bez pokrycia. Czegoś jednak nie „dopięto”.

18/19.03.2017 r. XI Turniej Szachowy T S „Wisła” Kraków – Zabierzów

W zawodach wystartowało 28 grających w tym trójka polonistów, którzy pozajmowali następujące miejsca 4. Madajczak Piotr 10.Szewc Dobromiła 14. Marta Krzyżosiak

25.03.2017 r. Cztery Pory Roku – Wiosna do lat dziewięciu. Organizator Vratislavia

Impreza cieszy się uznaniem dzieci oraz opiekunów. Tym razem wystartowało 49 dzieci w tym ósemka nasze dziatwy, którzy zupełnie nieźle sobie radzili.

Turniej wygrał Jakub Demski zwyciężając wszystkich przeciwników, których przydzielił mu komputer. Czwarte miejsce zajęła Laura Najdecka i była jako pierwsza z dziewczynek. Dziewiętnasta była Maja Wieczorek i jako druga w swoim roczniku. Dwudziesty trzeci Karol Król. Dwudziesta piąta Amanda Najdecka. Dwudziesty dziewiąty Krystian Piechocki i jako pierwszy w swoim roczniku czyli 2011.

Równolegle z turniejem dla dzieci rozegrano OPEN dla dorosłych z kilkorgiem wyżej notowanych wiekowo oraz rankingowo juniorów. W grupie 24 osób grała dwójka naszych „orlików”. Jeśli Michał Demski radził sobie zupełnie nieźle zajmując piate miejsce, to Jakub Zimny natknął się na „tor przeszkód” nie do sforsowania. Moim zdaniem „ do czasu”.

25/26.03.2017 r.- 25 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Klasycznych – 3 turniej

Średni ranking turnieju 1463 i 39 grających. Piątka grających polonistów. Doskonale spisała się Magdalena Pawicka zajmując piąte miejsce. Dalej uwaga, uwaga w tym towarzystwie Mikołaj Grobelny zajmuje dziesiąte miejsce i zdobywa drugą kategorię Panie Mikołaju „więcej” niż zwyczajne gratulacje. Jedenaste miejsce los przydzielił, a forma pozwoliła Tymonowi Jaworskiemu. Dwudziesta trzecia była Wiktoria Śmietańska. Jedynie tym razem nie powiodło się Filipowi Pawickiemu. Tak czasami się zdarza, że na skórce od banana wywijamy koziołka. Zapewniam Filipie, że następny start, to murowany sukces.

01.04.2017 r. Turniej Wrocławskiego Krasnala – Chochliki, Elfy i Krasnale

W grupie osiemnaściorga chochlików mieliśmy dwójkę przedstawicieli. Czwarte bardzo dobre miejsce zajął Łukasz Pieron z trzema punktami i ósme dobre miejsce przypadło Dawidowi Palczyńskiemu z 2,5 pkt. Jak na inaugurację dobry rezultat.

W Elfach grało trzydzieści jeden osób w tym polonistów było ośmioro. Najbardziej i niecierpliwie oczekiwałem na wyniki z rocznika 2010, a w tym osób pięknie ułożonych na zajęciach. Ku mojemu zaskoczeniu, a uciesze trenera i opiekunów pewnie zwyciężył Antoni Gabryszewski. Doskonale spisała się dwójka z rocznika młodszego jak Maja Wieczorek zajmując miejsce trzecie i Karol Król miejsce czwarte. Nieźle grali Bartosz Grot (7m), Piotrek Madalski (9m), Skrzyniarz Paweł (10m). Cieszymy się z dorobku punktowego Łukasza Mazurka, Daniela Zimnego, Krzysztofa Chudego, Hani Nowak oraz pozostałych kursantów.

Wreszcie w grupie krasnali wystąpiła trójka polonistów. Zwycięzcę upatrywano jako Piotra Osadę lub J. Błaszkiewicza z Jelonki. Tymczasem pogodził wszystkich Kacper Kłys z MDM śródmieście i zwyciężył. Natomiast faworyci zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsca. Siódme miejsce zajął Tymek Kniuk, dwunaste Jakub Zimny.

08.04.2017 r. – 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia do lat 6, 7 i 8

W najmłodszej grupie grało osiemnaścioro dzieci a w tym nasz Krystian Piechocki, który zajął doskonałe drugie miejsce.

Do lat siedmiu zwyciężyła Maja Wieczorek, trzeci był Wojciech Kurach 4. Szymon Żyto 6. Bartłomiej Bednarek 9. Karol Król 10. Bartosz Grot 11. Madalski Piotr.

W grupie do lat ośmiu w dobrym stylu zwyciężyła Laura Najdecka trzecie miejsce zajęła Magdalena Rejman 7.Amanda Najdecka.

08/09.04.2017 r. Wiosenny Turniej K. Sz. Wratislavia

Grupa „A”. Grających szesnaście osób w tym czwórka polonistów, a oto ich miejsca w końcowej tabeli turnieju. Zwyciężył Filip Pawicki, drugi Karol Piechocki. Obydwaj panowie zdobyli drugie kategorie. Wielkie uznanie.

21/23.04.2017 r. III Dolnośląska Liga Juniorów

W mistrzostwach uczestniczyło szesnaście drużyn w składach sześcioosobowych. Dystans, to siedem rund a tempo 60 minut dla gracza. Średni ranking turnieju 1682, czyli zadowalająca siła gry jak na tego typu rozgrywki. Dzięki Rodzicielom Klub nasz wysłał trzy drużyny do boju o pierwszeństwo drużynowe na szczeblu wojewódzkim. Składy również ustawiono rozsądnie tak pod względem walki o pierwszeństwo, szkoleniowym jak i integracyjnym. Zgodnie z ostrożnymi przewidywaniami skład oznakowany Fabryczna-Polonia III w następującym składzie Jakub Madajczak, Jakub Luberański, Marek Madej, Michał Demski, Anna Krzyżosiak i Marta Krzyżosiak w sposób runda po rundzie maszerował po berło na tym etapie rozgrywek. Wymienione miłe koleżeństwo jako zespół nie przegrało żadnego pojedynku, to bardzo sympatyczne.

Druga nasza juniorska ekipa uplasowała się na dobrym czwartym miejscu. Trzecia zaś drużyna składająca się niemal z samych maluszków pewnie usadowiła się na ósmym miejscu. Ze względu na formułę budowania drużyn oraz wszystko co z tym jest związane mógłbym powstrzymać się od wszelkiego rodzaju podsumowań. Pozwolą szanowni czytelnicy, że jednak wtrącę następujące spostrzeżenie. Na osiemnaścioro naszej dziatwy biorącej udział we współzawodnictwie sportowym, pięcioro zaprezentowało się z wyróżnieniem. Trójka wzorowo. Czwórka może się uważać jako spełnieni. Pozostali swój udział w rozgrywkach powinni potraktować jak naukę, doświadczenie i przygodę.

22.04.2017 r. Mistrzostwa Dolnego Śląska Dziewcząt i Chłopców do lat 7

Tradycyjnie organizowała imprezę arc. p. Monika Krupa wraz ze swoim zespołem.

Dziewczynek grało siedemnaście w tym jedyna nasza juniorka Maja Wieczorek. Maja z tytułu posiadanego rankingu uchodziła za faworytkę do pierwszego miejsca i tak też się stało. Wieczorkówna wszystkie pojedynki rozstrzygnęła na własną korzyść i została mistrzynią w roczniku 2010.

W grupie chłopców frekwencja była liczniejsza, grało 44 osoby w tym ośmioosobowa ekipa polonistów. Chłopcy nasi również nie zawiedli bowiem Karol Król wywalczył brązowy medal. Piotrek Madalski uplasował się na ósmym miejscu. Dziewiąte miejsce opanował Szymon Żyto. Pozostali nasi młodsi koledzy znaleźli się w pierwszej połówce końcowej tabeli. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Krystian Piechocki był najlepszy w roczniku 2011.

Warto jeszcze nadmienić, że kolejni nasi najmłodsi nabyli piąte kategorie są to: Mateusz Szymuś, Marcin Siciński, Maksymilian Małas. Gratulacje!!!

22/23.04.2017 r. 25 Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Klasycznych – 4 turniej

Grających trzydziestu, na dystansie siedmiu rund,o średnim rankingu turnieju 1471.

Wystartowała dwójka polonistów. Według oświadczeń solidnie grała i dobre miejsce, bo trzecie uzyskała Panna Magdalena Pawicka. Tak to dobre miejsce. Drugi nasz reprezentant zajął 21 miejsce.

28/03.05.2017 r. Majówka przy Szachownicy – Fundacja A. Andersena, ul. H. Pobożnego 3

Wyjątkowo trafna decyzja o zorganizowaniu turnieju dla pozostających we Wrocławiu szachistów. Pięćdziesiąt procent grających, to nasi juniorzy. We wspomnianym współzawodnictwie najwspanialej popisała się Ania Krzyżosiak zajmując trzecie miejsce za dwoma „egzaminatorami” szachowymi. Nie dali o sobie zapomnieć Michał Demski plasując się na piątym miejscu, Marta Krzyżosiak jako szósta, a Mateusz Baran jako siódmy. Adaś Halhoul „pokąsał” kilku przeciwników i zajął dziewiąte miejsce, jednocześnie zyskał Chg (Ru 2,87). Pozostali nasi starali się jak aktualnie potrafili a wyniki uzyskali raczej wakacyjne.

Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. I – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. II – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. III – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. IV – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. V – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. VI – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. VII – TUTAJ