Polecamy wszystkim kibicom szachowym lekturę bardzo ciekawego wywiadu z szachistą Polonii Wrocław, który został opublikowany w serwisie strefainwestorow.pl Arkadiusz Bebel opowiada w nim m.in. o tym, jak w wieku 25 lat będzie – od czerwca 2017 – najmłodszym zarządzającym funduszem inwestycyjnym w Polsce!

Wiele razy pisaliśmy o tym, że dzieci trenujące grę w szachy nie mają problemów z nauką, łatwiej przyswajają nową wiedzą i rozwiązują zadania. – Szachy rozwijają umysł i poprawiają takie parametry, jak pamięć, myślenie logiczne i strategiczne. Dla porównania powiem, że jeśli człowiek regularnie ćwiczy na siłowni, to po jakimś czasie widać efekty w postaci mięśni. Jeśli ćwiczymy umysł, to efektów nie widać bezpośrednio, ale np. podczas rozwiązywania różnego rodzaju zagadnień, czy zadań. Trenowanie szachów wpływa zatem na higieną umysłu – mówił w jednym z wywiadów na naszych łamach Andrzej Dadełło, właściciel Polonii Wrocław. Świetnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest zawodnik Polonii Wrocław Arkadiusz Bebel, który w czerwcu – w wieku 25 lat – zostanie najmłodszym zarządzającym funduszem inwestycyjnym w Polsce! – Od zawsze fascynował mnie rynek kapitałowy. Strasznie ciekawiło mnie to dlaczego jedne kursy akcji rosną, a inne spadają. (…) Bardzo atrakcyjne jest dla mnie też współzawodnictwo, bo tutaj wszystko widać od razu po wynikach stóp zwrotu funduszy, którymi zarządzamy – opowiada Arek w wywiadzie dla serwisu strefainwestorow.pl

Czy doświadczenie szachisty przydaje się w ekonomii? – Zdecydowanie się przydaje! Rynek kapitałowy to jest pewnego rodzaju gra strategiczna. W szachach kluczowe znaczenie ma myślenie kilka ruchów do przodu. Na giełdzie jest podobnie. Najlepsze wyniki osiągają Ci, którzy myślą perspektywicznie. Nie jest istotne to, co jest tu i teraz, ale jak zmienią się wyniki w przyszłości. Ważne jest też to jak zmieni się postrzeganie przez inwestorów danej spółki czy rynku. Zarówno w szachach, jak i na giełdzie zawsze trzeba rozpatrywać różne warianty – dodaje Bebel, który w styczniu tego roku zdobył dwa medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach.

Polecamy cały wywiad z Arkiem, który znajdziecie TUTAJ.