Bardzo miłe wieści do nas dzisiaj dotarły! Daniel Sadzikowski, remisując w 9 rundzie Mistrzostw Europy w Mińsku, wypełnił trzecią (ostatnią) normę na tytuł arcymistrza szachowego!

Mistrzostwa Europy w Mińsku, przyniosły nam w 9 rundzie pojedynek derbowy pomiędzy dwoma polonistami! Daniel Sadzikowski grał białymi przeciwko Dariuszowi Świerczowi. Pojedynek zakończył się ostatecznie remisem, co w konsekwencji przyniosło nam… powiększenie liczby arcymistrzów w naszym kraju! Daniel dzięki remisowi wypełnił ostatnią normę na tytuł arcymistrzowski (dwie poprzednie normy polonista zdobył, na turnieju we Włoszech w Fano w 2015 roku oraz na rozgrywkach II Bundesligi Niemieckiej 2016/17). Tym samym, Daniel został 48. arcymistrzem w historii naszego kraju! Oficjalnie na tytuł trzeba będzie jeszcze trochę poczekać (tytuły przyznaje kongres FIDE), ale to już tylko formalność! Brawo Daniel!

Lista polskich arcymistrzów – TUTAJ

Daniel Sadzikowski

Daniel Sadzikowski – arcymistrz-elekt 😉

Wracają do pozostałych wyników naszych zawodników, jedyne zwycięstwo z przedstawicieli naszego klubu odniosła Jolanta Zawadzka, zremisował Dimitrios Mastrovasilis. Niestety po serii trzech zwycięstw z rzędu porażkę odniósł Mateusz Bartel, przegrała także Anna Kantane.

Rezultat punktowy polonistów po 9 z 11 zaplanowanych rund:
  • Mastrovasilis Dimitrios – 6 pkt
  • Sadzikowski Daniel – 5,5 pkt
  • Świercz Dariusz – 5,5 pkt
  • Bartel Mateusz – 4,5 pkt
  • Zawadzka Jolanta – 4 pkt
  • Kantane Anna – 3,5 pkt

Wyniki 9 rundy – TUTAJ