Za nami trzy rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach, które rozgrywane są w Mińsku. Jak sobie radzą zawodnicy Polonii Wrocław? Dodajmy, że od piątku do niedzieli w stolicy Białorusi odbędą się (rozgrywane równolegle) Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych do lat 10, w których zagra Magda Pawicka!

Po trzech rundach szachiści Polonii rywalizujący w Mińsku w IME mają na koncie kilka ciekawych wyników. Darek Świercz, Anna Kantane i Daniel Sadzikowski zdobyli po 2 punkty. Warto dodać, że Daniel zaliczył już dwa remisy z bardzo silnymi arcymistrzami – z mistrzem Europy z 2013 roku Alexandrem Moiseenką (2677) oraz z Vadimem Zvjaginsevem (2661). Z kolei Ania pokonała m.in. polskiego arcymistrza Marcela Kanarka! Po 1,5 pkt. zdobyli dotychczas Mateusz Bartel i Jolanta Zawadzka. Jola w 3 rundzie zanotowała remis ze słynnym arcymistrzem Antonem Korobovem (2688). Mateusz źle zaczął turniej – od remisu i porażki ze słabszymi rankingowo rywalami. Ale w trzeciej rundzie wygrał wreszcie w pojedynku z Davidem Mirzoyanem i mamy nadzieję, że w kolejnych partiach nie zboczy już ze zwycięskiej ścieżki. Najlepiej punktowo z sześciorga zawodników Polonii radzi sobie jak na razie Dimitrios Mastrovasilis, który ma na koncie 2,5 pkt. Po dwóch wygranych w trzeciej rundzie musiał zadowolić się remisem w starciu z silnym arcymistrzem (znanym dobrze m.in. w polskiej Ekstralidze) Igorem Kovalenką.

Dorobek punktowy zawodników Polonii Wrocław po 3 rundach:
Dimitrios Mastrovasilis – 2,5
Dariusz Świercz – 2
Daniel Sadzikowski – 2
Anna Kantane – 2
Mateusz Bartel – 1,5
Jolanta Zawadzka – 1,5

Klasyfikacja po 3 rundach – TUTAJ.
Transmisja partii – TUTAJ.

Równoległe z rywalizacją dorosłych od piątku do niedzieli w stolicy Białorusi odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych do lat 10, w których Polskę reprezentować będzie m.in. Magda Pawicka z Polonii Wrocław! W piątek i sobotę młodzi szachiści rywalizować będą w rapidzie, a w niedzielę w blitzu. Trzymamy kciuki za Magdę! Wyniki można śledzić tutaj: RAPID oraz BLITZ.