W piątej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – Ekstraliga 2017 VOTUM SA Polonia odniosła piąte zwycięstwo! Nasza drużyna pokonała Stilon Gorzów Wlkp. 4,5-1,5!

Jak burza idzie nasza drużyna w Ekstralidze Juniorów i po pięciu zwycięstwach z rzędu pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Tym razem w pokonanym polu zostawiliśmy rywali ze Stilonu Gorzów Wlkp.! Dla VOTUM SA Polonii partie wygrali Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Michał Fiedorek i Magdalena Harazińska, zremisował Maciej Czopor, a przegrała Katarzyna Dwilewicz. Jako ciekawostkę warto dodać, że na pierwszej szachownicy Kamil Nowak pokonał Igora Janika, z którym kilka miesięcy temu przegrał walkę o złoto podczas mistrzostw Polski do lat 18.

KSZ STILON GORZÓW WLKP. – VOTUM SA POLONIA WROCŁAW 1,5 – 4,5

Igor Janik – Kamil Nowak 0-1
Szymon Gumularz – Michał Koziorowicz 1-0
Kamil Dzida – Maciej Czopor 1/2
Michał Fiedorek – Jakub Czechowski 1-0
Paulina Raczykowska – Katarzyna Dwilewicz 1-0
Magdalena Harazińska – Emilia Załucka 1-0

Pozostałe mecze 5 rundy:

MUKS Stoczek 45 Białystok – Polonia Warszawa 3 – 3
KSz Hańcza Suwałki – MUKS MDK „Śródmieście” I Wrocław 3 – 3
MKSz Rybnik – UKS Rodło Opole 2,5 – 3,5
KS Laura Chylice – Hetman GKS Katowice 3 – 3

W 6. rundzie (czwartek, godz. 9.00) zagrają: VOTUM SA Polonia Wrocław – Hetman GKS Katowice, UKS Rodło Opole – KS Laura Chylice, MUKS MDK „Śródmieście” I Wrocław – MKSz Rybnik, Polonia Warszawa – KSz. Hańcza Suwałki, Stilon Gorzów Wlkp. – MUKS Stoczek 45 Białystok.

Transmisja LIVE – TUTAJ.

Serwis turniejowy – TUTAJ.