Dobiegły końca Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ekstraliga 2017. VOTUM SA Polonia Wrocław wygrała wszystkie mecze i zdobyła złoty medal! W ostatniej 9. rundzie nasza drużyna pokonała Hańczę Suwałki 4,5-1,5.

W meczu z Hańczą swoje partie wygrali Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Michał Fiedorek i Katarzyna Dwilewicz, zremisował Kamil Nowak, a przegrała Magdalena Harazińska. Nasza drużyna zdobyła złoto z kompletem 18 punktów. Srebro wywalczyła Laura Chylice (11 pkt.), a brąz Hetman GKS Katowice (10 pkt.).

KSZ HAŃCZA SUWAŁKI – VOTUM SA POLONIA WROCŁAW 1,5-4,5
Dawid Mockun – Kamil Nowak 1/2
Szymon Gumularz – Julia Murawko 1-0
Sebastian Sapiński – Maciej Czopor 0-1
Michał Fiedorek – Paweł Czarniecki 1-0
Michalina Rudzińska – Katarzyna Dwilewicz 0-1
Magdalena Harazińska – Kinga Wołągiewicz 0-1

Pozostałe mecze 9 rundy:

MKSz Rybnik – MUKS Stoczek 45 Białystok 3-3
KS Laura Chylice – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 3,5-2,5
Hetman GKS Katowice – Polonia Warszawa 3,5-2,5
UKS Rodło Opole – MUKS MDK „Śródmieście” I Wrocław 4-2

Indywidualny dorobek punktowy naszych zawodników:

Kamil Nowak – 6,5
Szymon Gumularz – 7
Maciej Czopor – 7
Michał Fiedorek – 7
Katarzyna Dwilewicz – 3,5
Magdalena Harazińska – 6

Serwis turniejowy – TUTAJ.

Fot. M. Perdek