Zakończył się pierwszy etap zgrupowania w Pardubicach, którego głównym celem było przygotowanie juniorów do Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbędą się już na początku sierpnia we Wrocławiu. Przypominamy, iż w zgrupowaniu wzięli udział: Anna i Marta Krzyżosiak, Piotr i Jakub Madajczak, Tymon Jaworski, Marek Madej, Jakub Luberański, Agata Dwilewicz, Magdalena, Aleksandra, Filip Pawiccy, Adam Halhoul.

Pierwszego dnia zgrupowania odbył się turniej szachów szybkich par. Najwyżej sklasyfikowaną parą z polonistów okazali się bracia Piotr i Kuba Madajczakowie.

>>>Pelne wyniki<<<

 

 

 

 

 

Drugiego dnia pobytu w Pardubicach młodzież i trenerzy wzięli udział w turnieju par szachów błyskawicznych. Najwyżej uplasowali się Maciej Świcarz z Kubą Luberańskim

>>>Pełne wyniki<<<

Po obiedzie udaliśmy się na lokalne kąpielisko, gdzie dzieci i młodzież mogła się jeszcze wyszaleć na skoczniach i zjeżdżalniach.

Trzeci dzień okazał się nie lada wyzwaniem, ponieważ uczestnicy jednego dnia rozegrali prawie trzydzieści partii, co wymagało posiadania kondycji fizycznej i psychicznej. Rano 26 partii w turnieju superblitza a wieczorem trzy partie w turnieju szachów szybkich. Turniej ten jest świetnym przygotowaniem przed Mistrzostwami Polski w Szachach Szybkich, gdyż rozgrywany jest takim samym tempem czego ciężko doszukać się w Polsce.

W turnieju tym rozgrywanych tempem 15m + 10s na ruch bardzo dobrze spisała się Agata Dwilewicz, która mimo porażki w pierwszej rundzie z kolejnych ośmiu uzyskała 7,5 pkt i zajęła trzecie miejsce! Miłym zaskoczeniem okazał się być wynik Piotrka Madajczaka, który nie przegrał ani jednej partii i z wynikiem 7,5/9 uplasował się tuż za podium. W pierwszej dziesiątce turnieju znalazł się też Marek Madej zdobywając 7 punktów i siódme miejsce.

>>>Pełne wyniki<<<

Ostatnim turniejem szachów szybkich, w którym zmierzyli się młodzi poloniści był drużynowy turniej juniorów do 16 lat. W Votum SA Polonia Wrocław wystartowali: Jakub i Piotr Madajczakowie, Kuba Luberański oraz Marek Madej. Mimo siódmego numeru startowego i wymagających przeciwników młodzież zawody rozegrała rewelacyjnie zajmując pierwsze miejsce! Smaczku dodaje fakt iż Poloniści  w ostatniej rundzie wygrali z drużyną z moskiewskiej Szkoły Szachowej Karpowa!

>>Pełne wyniki<<<

W kolejnej części Festiwalu w Pardubicach wezmą udział głównie trenerzy, którzy będą szlifować swoją formę przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

W turnieju A  gra Maciej Świcarz, W turnieju B  Paulina Cagara, Tomasz Motyl. Grają także Agata Dwilewicz oraz Magdalena Pawicka, dla których jest to przygotowanie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów.

W turnieju C zagrają Artur Czyż, Alicja Stankiewicz oraz Filip Pawicki.